taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.35835
6.08295
1215.12
93296.84
209.317

Camilerde Zeytin Dalı Harekatı için dua

Ankara Hacı Bayram Camii’nde sabah namazı öncesi Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın katılımıyla Fetih Suresi okundu, dua edildi.

DHA | 21.01.2018 - 07:49..

Türk Silahlı Kuvvetlerince, Suriye'nin Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ'a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek üzere başlatılan "Zeytin Dalı Harekatı"nın zaferle sonuçlanması için Ankara'daki Hacı Bayram Camii'nde, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın katılımıyla Mehmetçik'e dua edildi.

DİYANET "DUALAR EDİLSİN" DEMİŞTİ

Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Ali Erbaş, Zeytin Dalı Harekatı'nın başlamasının ardından ülke genelindeki din görevlilerine bir mesaj göndererek, tüm camilerde yatsı ve sabah namazlarında Fetih Suresi'nin okunması ve dualar edilmesi talimatını vermişti.

FETİH SURESİ OKUNDU

Erbaş, bu kapsamda Hacı Bayram Camisi'nde sabah namazı öncesinde Fetih Suresi'ni okudu. Daha sonra vaaz kürsüsüne çıkan Erbaş, cemaatle dua etti.

Erbaş, duasında şu ifadeleri kullandı: "Allahım vatanımızın güvenliği, milletimizin huzuru, bölgemizde barış ve selametin temini için kahraman güvenlik güçlerimizin ve yiğit askerlerimizin dün itibarıyla başlattığı harekatı hayırlı eyle. Şanlı ordumuza nusretinle ve kudretinle yardım eyle. Her türlü fitne ve fesada, hile ve tuzağa karşı bizlere feraset ile basiret ihsan eyle. Birlik ve beraberliğimizi, huzur ve kardeşliğimizi daim ve baki eyle. Bölünüp parçalanmaktan, dağılıp bozulmaktan, tefrikaya düşmekten bizleri muhafaza eyle." Erbaş, duanın ardından sabah namazını kıldırdı.

Ali Erbaş Mehmetçik için dua etti VİDEO

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) tüm camilerde de sabah namazı sonrası Fetih Suresi okunacağı bildirilmişti.

Camilerde Zeytin Dalı Harekatı için dua VİDEO

Camilerde Zeytin Dalı Harekatı için dua

Camilerde Zeytin Dalı Harekatı için dua

Camilerde Zeytin Dalı Harekatı için dua

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)