taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.655
6.3536
1425.3
101849.19
259.163

Can Dündar Merkel'e mektup yazdı

Can Dündar, Merkel'e yazdığı mektupta yanlış tarafta olduğunu söyleyip "hiç baskı yokmuş gibi mi davranacaksınız?" sorusunu yöneltti.

Haber Merkezi | 22.04.2016 - 10:49..
Whatsapp ile paylaş
Can Dündar Merkel'e mektup yazdı

Can Dündar Kilis ziyaretine hazırlanan Almanya Şansölyesi Angela Merkel’e bir mektup yazarak Türkiye’de demokrat ve otoriterler arasında bir savaş olduğunu söyledi.

Haftalık haber dergisi Der Spiegel’in haberine göre, Dündar, Merkel’in Türkiye’de insan hakları ve basın özgürlü ihlallerine karşı sessiz kalmasının rahatsız verici olduğunu söyledi.

"YANLIŞ TARAFTASINIZ"

Mektubunda Türkiye’de demokrat ve otoriterler arasında bir savaş olduğunu söyleyen Dündar, “Bu tarihi meydan muharebesinde siz ve ülkeniz maalesef yanlış taraftasınız” dedi. Can Dündar, Türkiye ziyaretini yakından takip edeceğini belirtti.

"BASKI YOKMUŞ GİBİ Mİ DAVRANACAKSINIZ?"

Can Dündar mektubunda Almanya başbakanına şu soruları yöneltti: “Yine sadece hükümet temsilcileri ile mi buluşacaksınız?” “Yine bu ülkede hiç baskı yokmuş gibi mi davranacaksınız?”

DURUŞMA 6 MAYIS'A ERTELENDİ

Dündar ve Gül, geçen yıl 25 Kasım'da MİT TIR’larıyla ilgili yaptıkları haber ve görüntüler nedeniyle "Örgüte üye olmadan bilerek ve isteyerek yardım etmek, siyasi ve askeri casusluk ve gizli kalması gereken belgeleri ifşa etmek" suçu iddiasıyla tutuklanmışlardı.

Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’nde saat 10.00’da başlayan duruşmada Emre Erciş daha önce de mahkemeye çağrılmış fakat gelmeyince hakkında zorla getirme kararı çıkartılmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hedef gösterdiği Dündar ve Gül, tutuksuz yargılanıyor.

Can Dündar ve Erdem Gül davası 6 Mayıs'a ertelendi.

Can Dündar Merkel'e mektup yazdı

Can Dündar ve Erdem Gül İstanbul Adliyesi’nde VİDEO

CHP VE HDP'Lİ VEKİLLER YALNIZ BIRAKMADI

CHP'li ve HDP'li milletvekilleri de Can Dündar ve Erdem Gül'e destek olmak için Çağlayan Adliyesi'ne gitti.

Can Dündar Merkel'e mektup yazdı

CAN DÜNDAR ESPRİ YAPTI

Can Dündar ve Erdem Gül duruşma öncesi Adliye önünde basına konuştu. Can Dündar konuşmasında, ''Çağlayan'da başlayan mücadele giderek büyüyecek buna yürekten inanıyoruz" dedi.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir