taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.4684
Euro
7.1873
Altın
1626.77
Borsa
88125.04
Gram Altın
337.087
Bitcoin
38443.17

Çanakkale'de yeni Hükümet Konağı çalışmaları başladı

Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde eski hükümet konağının yıkılarak yenisinin inşa edileceği proje çalışmaları kapsamında sondaj çalışmaları başladı.

07.02.2015 - 17:51..
Whatsapp ile paylaş

HTgrt

Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde eski hükümet konağının yıkılarak yenisinin inşa edileceği proje çalışmaları kapsamında sondaj çalışmaları başladı.

PROJE LABARATUVAR SONUÇLARINA GÖRE HAZIRLANACAK

Lapseki Hükümet Konağı bahçesinde çalışmalara başlayan Jeoloji Mühendisi Hakan Kazan yaptığı açıklamada, “Şu anda 1,5 metreden 20 metre derinliğe kadar 5 adet zemin etüdü çalışmaları yapıyoruz. Lapseki Hükümet Konağının denize oldukça yakın olması nedeniyle yaptığımız çalışmalarda 15 metreye kadar güçlendirilmesi gereken bir zemin yapısına rastladık. Zeminin tahammül edebileceği taban basıncının belirlenmesi, zemine konması düşünülen yük altında zamanla yapacağı oturmaların saptanması, zeminde yer altı suyunun belirlenmesi ve buna bağlı olarak gerekli önlemlerin alınması, zemin profilinin ortaya konması ve gerekiyorsa iyileştirme veya jeoteknik problemlerin çözümlenmesi adına verileri sağlıyoruz. Biz bu zeminden çıkartacağımız numuneleri laboratuvara göndereceğiz. Bu verilere bakılarak statik proje hazırlanacak. Daha öncede söylediğim gibi deniz kenarına yakın olması sebebiyle 13,5 metre ile 15 metre arasında iyileştirme çalışmalarının tamamlanması gerekiyor. Bu aşamadan sonra statik proje hazırlanacak" dedi.

Yeni hükümet konağının inşası için sondaj çalışmaları aralıksız devam ediyor.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir