taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7086
Euro
7.348
Altın
1677
Borsa
96055.98
Gram Altın
361.941
Bitcoin
46427.05

Cemil Çiçek: Siyaset hizmet için yapılıyorsa ibadettir

TBMM Başbakanı Cemil Çiçek, siyasetin hizmet için yapılması durumunda ibadet olduğunu belirterek, “Eğer biz siyaset yapan insanlar olarak halkımızın bu beklentilerine cevap verebiliyorsak, onun için çaba sarf ediyorsak işte yapılan iş bu manada kutsal bir iştir” dedi.


Whatsapp ile paylaş

Cemil Çiçek: Siyaset hizmet için yapılıyorsa ibadettir

Cemil Çiçek: Siyaset hizmet için yapılıyorsa ibadettir

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın tamamladığı “Batıkent-Sincan Metro Hattı” hizmete açıldı. Açılış töreninde konuşan TBMM Başbakanı Cemil Çiçek, Batınkent-Sincan Metro Hattı’nın Ankaralılara hayırlı olmasını dilediğini ifade etti. Metroyu Ankara’ya kazandıran hükümete ve emeği geçenlere teşekkürlerini ileten Çiçek, “Esas olan şükretmesini ve teşekkür etmesini bilmektir. Allah’a şükrediyoruz böyle bir esere kavuştuğumuz için ve bu mutluluğu paylaştığımız içinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

“SİYASET HİZMET İÇİN YAPILIYORSA İBADETTİR”

Siyaseti anlamlı kılan, meşru kılan, anlaşılabilir kılan hususun özünde hizmet aşkının ve şevkinin bulunması olduğunu vurgulayan Çiçek, konuşmasına şöyle devam etti: “Eğer siyaset hizmet için yapılıyorsa ibadettir. Çünkü inanıyoruz ki ‘Halka hizmet hakka hizmettir.’ Bu halka yapılan en önemli hizmetlerden bir tanesidir. Halk bizden barış ister, güvenlik ister, hayat kalitesinin yükseltilmesini ister, eğitimden sağlığa hayatın her alanında hayatının kolaylaştırılmasını ister. Eğer biz siyaset yapan insanlar olarak halkımızın bu beklentilerine cevap verebiliyorsak, onun için çaba sarf ediyorsak işte yapılan iş bu manada kutsal bir iştir. Kutsal bir çabadır.

TÜRKİYE'NİN BU TİP SİYASETE İHTİYACI VAR

İnanıyoruz ki Türkiye’nin de bu tip bir siyasete ihtiyacı var. Bu siyaseti ne kadar kalıcı kılabilirsek, ne kadar sürdürülebilir kılabilirsek o zaman bundan ülkemiz kazanacaktır. Hep beraber sık sık söyleriz ya; ‘İnsan odur ki koymalı dünyada bir eser, eseri olmayanın yerinde yeller eser.’ Ne kadar siyaseti eser üzerine eser katma anlayışı olarak sürdürürsek bu hem ülkemizi güçlü kılar hem de milletimizi daha büyük kılar hem de siyaseti meşru ve anlamlı kılar. Özünde eser yoksa, eser çabası ve gayreti yoksa yerinde yeller esen bir iş yapış olur. Yel eser rüzgar götürür. Sonuçta ne ülke, ne insan ne de yapan kazanır. Türkiye’nin ihtiyacı olan siyasetin bu olduğuna inanıyorum. Böyle yapılırsa gerçekten ibadet olan bir faaliyet yapmış oluruz.”

TERCÜMEYİ BEKLEMEDEN ALKIŞLADILAR

İspanya Başbakanı Mariano Rajoy’un konuşması sırasında ise ilginç anlar yaşandı. Rajoy’un konuşması tercüme edilmeden amfi tiyatroyu dolduran vatandaşların alkışlaması üzerine gülüşmeler yaşandı. Kendisinin konuşmasının tercüme edilmeden alkışlandığını fark eden Rajoy, vatandaşları el sallayarak selamladı. Türkiye ve İspanya’nın iki dost ülke olduğunu ve bunu ilelebet sürdüreceğini ifade eden Rajoy, dün Başbakan Erdoğan ile birlikte dostluğun temelini atan çok önemli toplantılar yaptıklarını belirtti. Erdoğan ile çok faydalı ve iyi görüşmelerde bulunduklarını aktaran Rajoy, “Bugün hizmete açılan eserden dolayı herkesi kutluyorum” dedi.

TECRÜBELERİNİ TÜRKİYE İLE PAYLAŞACAKLAR

Açılan eserden dolayı Ankaralıların hayat standartlarının daha da yükseldiğini dile getiren Rajoy, bu yapıların insanların hayatını değiştiren alt yapılar olduğunu vurguladı. İspanyol firmasının bu eserin yapılmasından dolayı katkı vermesini memnuniyetle karşıladığını sözlerine ekleyen Rajoy, kendilerinin sahip oldukları tecrübeleri Türkiye ile paylaşmaya devam edeceklerini kaydetti.

İSPANYOL BAŞBAKAN DUYGULANDI

İspanya Başbakanı Rajoy, programın açılışında iki ülkenin milli marşlarının çalınması sırasında çok etkilendiğini ve bunun için teşekkür etmek istediğini belirtti. Yapılan konuşmaların ardından Batıkent-Sincan Metro Hattı’nın açılış kurdelesi Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başbakanı Cemil Çiçek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İspanya Başbakanı Mariano Rajoy ve bakanlar tarafından kesildi. Açılışının ardından Sincan Harikalar Diyarı Nejat Uygur Amfi Tiyatrosu’ndan ayrılan Başbakan Erdoğan ve mevkidaşı Rajoy, gölün kenarında hatıra fotoğrafı çektirdi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir