taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3338
6.09125
1221.4505
93616.45
209.512

Çeşme TOKİ projesinin yeni planı onaylandı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı; İzmir Büyükşehir ve Çeşme belediyelerinin itiraz ettiği Çeşme TOKİ projesinin yeni planını onayladı.

13.06.2015 - 12:48..

çeşme

TOKİ'nin Çeşme'de yapımına başlanmış ancak mahkeme tarafından iptal edilmiş toplu konut projesiyle ilgili yeni plan onaylandı.

KİŞİ SAYISI AZALDI

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca, Büyükşehir ve Çeşme Belediyesi'nin itiraz ettiği projenin yeni planında yoğunluk düşürüldü. Eski plana göre 4 bin 838 kişinin yaşamasının düşünüldüğü alandaki kişi sayısı 3 bin 772'ye indirildi. Planda kat sayısındaki değişiklik de dikkat çekti. İptal edilen plandaki katsayısı 4'ten 3'e düşürüldü.

PROJE İPTAL EDİLMİŞTİ

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) Çeşme Reisdere'de 43 hektarlık alanda yapımına başladığı konut projesiyle ilgili süreçte yeni plan askıya çıktı. Dar gelirli vatandaşlar için geliştirilen konut projesindeki yoğunluk ve kat yüksekliğine tepki gösteren İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Çeşme Belediyesi, konuyu mahkemeye taşıyıp iptal istedi. İdare Mahkemesi'nin önce yürütmeyi durdurma, ardından da iptal ettiği konut projesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, bölgenin yeni planını onayladı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)