taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
6.1228
6.8471
1283.82
84596.16
252.754

Çevik Kuvvet'ten gerçeğini aratmayacak tatbikat

Kars’ta Çevik Kuvvet polisi toplumsal olaylara müdahale tatbikatı yaptı. Yağmur altında yapılan tatbikat gerçeği aratmadı.

İHA | 17.03.2018 - 10:23..
Whatsapp ile paylaş

Kars İl Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şubesi Müdürlüğü ile Toplu Kuvvet Müdürlüğü ekiplerince ortaklaşa Çevik Kuvvet Yerleşkesi’nde yapılan tatbikatta ekipler, senaryo gereği sloganlarla taş atan bir grup eylemciye TOMA aracı da kullanılarak müdahale etti.

Ekipler eylemcilere müdahale eden polis dosta güven, düşmana adeta gözdağı verdi.

Çevik Kuvvet’in yağmur altına tatbikatı VİDEO

DOSTA GÜVEN DÜŞMANA KORKU

Kars’ta Çevik Kuvvet ve Toplu Kuvvet ekiplerince yapılan tatbikatla ilgili İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, “Kars İl genelinde gerçekleşebilecek olan olası Toplumsal Olaylara karşı anında ve etkili müdahale edebilmek, Çevik Kuvvet personelinin yetersiz kalması halinde oluşturulmuş olan Toplu Kuvvetin hazır olmasını sağlamak ve Çevik Kuvvet personeli ile Toplu Kuvvet personeli arasındaki koordinasyonu güçlendirmek amacıyla senaryolu tatbikat yapılması planlanmıştır.

Çevik Kuvvet Yerleşkesi içerisinde TOMA ve Zırhlı Otobüsler kullanılarak, tam teçhizatlı Çevik Kuvvet Personeli ile Toplu Kuvvet Personelinin katılımıyla senaryolu tatbikat sorunsuz bir şekilde icra edilmiştir.” denildi.

Düzenlenen senaryoda, polise, taş ve molotof atan eylemciler gerçeği aratmazken, Çevik Kuvvet ekiplerinin göstericilere müdahalesi ve gözaltına alması ise nefesler kesti.

Çevik Kuvvet'ten gerçeğini aratmayacak tatbikat

Çevik Kuvvet'ten gerçeğini aratmayacak tatbikat

Çevik Kuvvet'ten gerçeğini aratmayacak tatbikat

Çevik Kuvvet'ten gerçeğini aratmayacak tatbikat

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir