taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7411
Euro
7.2922
Altın
1619.49
Borsa
89552.61
Gram Altın
351.085
Bitcoin
46071.94

Charlie Hebdo dergisi yayınlarına tekrar başlıyor

Fransız Charlie Hebdo dergisi yönetimi, 7 Ocak’ta ünlü çizerlerini kaybettiği terör saldırılarının ardından çarşamba günü tekrar yayın hayatına başlayacağını duyurdu.

AA |
Whatsapp ile paylaş

Charlie Hebdo dergisi yayınlarına tekrar başlıyor

Charlie Hebdo dergisi yayınlarına tekrar başlıyor

Derginin Genel Yayın Yönetmeni Gerard Biard, Fransız Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, "Bazı arkadaşlar dinlenmek istedi, bazı arkadaşlar ise hemen başlamak istedi. Bir orta yol bulduk ve bu çarşamba günü tekrar yanına başlamak istedik" dedi.

MÜSLÜMAN DÜNYASININ TEPKİSİNİ TOPLADI

Dergi çalışanlarının, saldırılardan bir hafta sonra Fransız medyasının da desteğiyle çıkarttığı özel sayı 8 milyon tiraj yaparak Fransız basın tarihine geçmişti. Özel sayının kapağında Hazreti Muhammed’in tasvir edilmesi Müslüman dünyasının sert tepkisine yol açmıştı.

ABONE SAYISI 200 BİNE ULAŞTI

Öte yandan derginin 10 bin civarında olan abone sayısı, terör saldırısının ardından 20 kat artarak, 200 bine ulaşmıştı.

30 MİLYON AVRO GELİR ELDE EDECEK

Saldırı öncesi büyük mali sıkıntı çeken derginin, haftalık bayi satışı, abone gelirleri ve diğer yardımlarla, bu yıl 30 milyon avro gelir elde etmesi bekleniyor.

Charlie Hebdo dergisine yapılan kanlı saldırıda, aralarında derginin ünlü çizerlerinin de bulunduğu 12 kişi hayatını kaybetmişti. Saldırı düzenleyen iki kardeş daha sonra polis operasyonunda ölü ele geçirilmişti.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir