taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3325
6.09035
1221.56
93616.45
209.421

Charlie Hebdo'nun Aylan karikatürü tepki topladı

Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo’nun, Bodrum’da cansız bedeni kıyıya vuran Aylan Kurdi’yle ilgili yaptığı karikatürler tartışma yarattı.

15.09.2015 - 11:21..
Charlie Hebdo'nun Aylan karikatürü tepki topladı

Tepki çeken karikatürlerden birinde, Aylan Kurdi’nin ünlü fotoğrafı, yanı başında bir McDonald’s reklamıyla resmediliyor. Karikatürde “Amacına çok yaklaşmıştı” yazılırken, McDonald’s reklamında da “Bir fiyatına iki çocuk menüsü” yazıyor.

Charlie Hebdo'nun Aylan karikatürü tepki topladı

Bir diğer tartışma yaratan karikatürde ise İsa’ya benzeyen bir figürün üzerinde “Avrupa’nın Hıristiyan olduğunun kanıtı. Hıristiyanlar suyun üzerinde yürüyebilir, Müslüman çocuklar batar” yazılı.

KARİKATÜRLERE TEPKİ YAĞIYOR

Sosyal medyada karikatürlere tepki yağarken, uluslararası Siyah Avukatlar Topluluğu, Charlie Hebdo'nun söz konusu karikatürlerini uluslararası mahkemelere taşımaya hazırlandığını açıkladı. Bazı sosyal medya kullanıcıları ise karikatürlerde Aylan'ın aşağılanmadığını, Avrupa'nın tutumunun eleştirildiğini savundu.

Charlie Hebdo'nun Aylan karikatürü tepki topladı

AVRUPA'NIN MÜLTECİLERE BAKIŞINA TEPKİ GÖSTERİLDİ

Charlie Hebdo'nun Aylan'la ilgili karikatürlerinin yer aldığı sayısının kapağında ise "Göçmenler hoş geldiniz" yazısıyla yayımlanan karikatürde, Avrupa'nın mültecilere bakışına tepki gösterildi.

CUMHURİYET SAHİP ÇIKMIŞTI

Charlie Hebdo'nun geçtiğimiz yıl Hz. Muhammed'in karikatürünü yayınlaması tepkilere neden olmuştu. Can Dündar'ın yönetmenliğinde çıkan Cumhuriyet gazetesi de bu karikatürleri yayınlamıştı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)