taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7922
6.4721
1490.58
98415.34
277.611
46449.17

Chavez Erdoğan'ı övdü TKP köpürdü

Venezuela'nın sosyalist lideri Chavez'in Türkiye ve Başbakan Erdoğan'ı övmesi, Türkiye Komünist Partisi'ni kızdırdı.

31.01.2011 - 09:30..
Whatsapp ile paylaş

Chavez Erdoğan'ı övdü TKP köpürdü

Son dönemde ulusalcı çıkışlarıyla tanınan TKP, Chavez'e bir mektup yazarak, "Umarız duyduklarımız doğru değildir." mesajı iletti. Mektupta, hükümet politikaları kötülendi ve Chavez'in yanıltıldığı öne sürüldü.

TOKİ faaliyelerini beğeniyor

Venezuela Bolivar Cumhuriyeti Devlet Başkanı Hugo Chavez'in Türkiye'yi, Türk ekonomisini ve başbakanını övmesi Türkiye Komünist Partisi'ni (TKP) rahatsız etti. Chavez, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın, geçtiğimiz hafta ülkesini ziyareti sırasında Türk ekonomisine övgüler yağdırmıştı. Ayrıca Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) faaliyetlerine yönelik beğenisini de dile getirirken ülkesinde yaklaşık 2 milyon konut ihtiyacı bulunduğunu anlatmıştı. Bu konutları Türkiye'nin yapması karşılığında petrol teklifinde bulunmuştu.

TKP'den Chavez'e mektup

Sosyalist lider, Başbakan Erdoğan'ın yoksullarla iç içe olmasından da övgüyle söz etmişti. Bütün bu sıcak mesajlara kızan TKP, Chavez'e bir mektup yazdı. Ülke politikalarının kötülendiği mektupta, duyduklarının doğru olmadığı ümidine yer veriliyor. Ardından, Türkiye'nin ekonomisinden dış politikasına, TOKİ icraatlarından hükümetin ideolojisine kadar hiçbir şeyin onların zannettiği gibi olmadığı öne sürülüyor.

Türk ekonomisinin çok kötü bir durumda olduğu, dış politikada 'komşularla sıfır problem' stratejisinin 'Yeni Osmanlıcılık' anlamına geldiği, hükümetin İslamcı politikalarının da laikliği gerilettiği iddia ediliyor. Mektupta Chavez'e bir de uyarı var: "Sakın Türkiye'yi ziyaret ederek AKP'nin politik malzemesi olma!"

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir