taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.325
6.0421
1325.945
102494.03
227.069

CHP ile İP'nin Gaziantep krizi

Eski HDP'li Celal Doğan'ı aday göstermek isteyen Kılıçdaroğlu, Meral Akşener'i ikna edemezse Gaziantep'te ittifak gerçekleşmeyecek.

Haber Merkezi | 24.01.2019 - 12:21..
Whatsapp ile paylaş
CHP ile İP'nin Gaziantep krizi

24 Haziran seçimlerinden önce siyasi hayata giren ittifaklar yerel seçimler öncesinde de devam ederken, ittifaklarda çok ilginç ilişkiler yaşanıyor.

AKŞENER ÇEKİNİYOR

Bu kapsamda CHP ile İP ittifakının gündemine, HDP'li Celal Doğan geldi. Gaziantep'te ortak aday gösterilmek istenen Celal Doğan isminden, Meral Akşener'in çekindiği belirtiliyor.

KILIÇDAROĞLU GÖRÜŞMEDE KONUYU AÇTI

Bu durum, Gaziantep'te ittifakın krize girmesine neden oldu. Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde bir araya geldiği Meral Akşener'e Celal Doğan'ı sordu.

CHP ile İP'nin Gaziantep krizi

ERDOĞAN'IN SÖZLERİNİ HATIRLATTI

Meral Akşener ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, CHP-İP ittifakına yönelik, "Bunlar terör örgütleriyle kol kola" eleştirilerini hatırlattı. HDP'li bir ismi ortak aday göstermeleri durumunda, eleştiri oklarının kendilerine daha sık yöneltileceğini belirten Akşener, Gaziantep'te kendi adaylarını çıkarmak istediklerini söyledi.

KILIÇDAROĞLU RAHAT

Ancak Kılıçdaroğlu, Akşener'e terörle ilgili suçlamalardan çekinmemesi gerektiğini, zaten kendilerinin birçok şeyle suçlandığını söyledi.

Görüşmede, Gaziantep konusunda bir anlaşmaya varılamadı. Önümüzdeki günlerde bu konu netlik kazanacak.

CHP ile İP'nin Gaziantep krizi

Günün önemli gelişmeleri VİDEO

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir