taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.2869
Altın
1618.28
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.572
Bitcoin
45018.05

CHP İzmir'de aday krizi derinleşti

7 Milletvekili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşerek krize el koymasını ve bazı adayların değiştirilmesini istediler. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun Ankara'ya acil koduyla çağrılmasında bu görüşmelerin de etkili olduğu belirtiliyor.


Whatsapp ile paylaş

CHP İzmir'de aday krizi derinleşti

CHP İzmir'de aday krizi derinleşti

Birgül Ayman Güler, Mehmet Ali Susam, Erdal Aksünger, Aytun Çıray, Rahmi Aşkın Türeli ve Güldal Mumcu'dan oluşan milletvekili heyetine rahatsızlığı nedeniyle Musa Çam katılamadı. Vekillerin görüşmede bazı adaylara İzmir kamuoyu ve parti örgütünden gelen tepkileri Kılıçdaroğlu'na anlattığı ve ilçelerin yeniden değerlendirilmesini istedikleri öğrenildi.

"SEÇİMİ KAYBETME RİSKİ BÜYÜK"

Adayların belirlenmesinden sonra kahvaltıda buluşan ve durum değerlendirmesi yapan vekiller, daha sonra CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun kapısını çaldı. Kocaoğlu'nun tüm anketlerde önde çıkan ve halkın desteğini alan başkanları dahi listeye aldırmadığını kaydeden vekillerin "İzmir'in vicdanı kanıyor. Adaylar Kocaoğlu ve çevresindeki dar bir ekibin isteklerine göre şekillendi. Bazı ilçelerde seçimi kaybetme riski çok yüksek. Lütfen alınan kararları gözden geçirin" ricasında bulundu. Vekillerin taleplerini not alan Kılıçdaroğlu'nun, İzmir dosyasının yeniden incelenmesi için iki MYK üyesini görevlendireceği sözünü verdiği iddia edildi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir