taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7299
Euro
7.283
Altın
1619.4
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.278
Bitcoin
46089.91

CHP Lideri Kılıçdaroğlu Ankara'da konuştu - izle

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Çankaya Belediye Başkan adayının tanıtımında konuştu.


Whatsapp ile paylaş
CHP Lideri Kılıçdaroğlu Ankara'da konuştu - izle

CHP Lideri Kılıçdaroğlu Ankara'da konuştu - izle

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasında Nazım Hikmet'in bir şiirinden yaptığı alıntı ile Mansur Yavaş'a Ankaralılardan destek istedi.

Kılıçdaroğlu'nun Mansur Yavaş'ı Nazım'ın şiiriyle anması - izle

"BİR ORMAN GİBİ KARDEŞÇE..."

Kılıçdaroğlu, "Beraber çalışacağız ve Mansur Yavaş'ı Ankara'da Anakent Belediye Başkanı yapacağız. Nazım Hikmet ne güzel söylemiş, "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine" Mansur Başkan Ankaralıları bir orman gibi kardeşçe yaşayan bir kentte buluşturmak istiyor. Bunun mücadelesini veriyor. Ve biz hep birlikte bu mücadeleye destek veriyoruz." diye konuştu.

İşte Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başlıkları;

İnşallah başkan 30 Mart’ta oturacak o koltuğa. Suyun fiyatı kaç lira tüm Ankaralılar öğrenecek. İlk halk ekmek fabrikalarını kuran yine CHP’li başkandır. Mansur başkan su fiyatlarını, otobüs fiyatlarını düşürecek.

AKŞAMLARI KABUS GÖRÜYOR

Biliyorum onun gözüne uyku görmüyor, akşamları kabus gördüğünü de biliyorum. Ne kadar borçlandırdığını da biliyoruz. Ama Mansur başkan hesap vermekten korkmuyor. O Ankara için çalışacak. Ankara, neden Paris, Londra, Tokyo ile yarışmasın. Ankara’nın temiz, yürekli ve dürüst bir belediye başkanı olmadığı için böyle. Ankara kan kaybediyor. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız metro yapıyor. Kilometresi 60 milyona yapıyor vagonlar dahil. Ankara vagon hariç kilometresini 100 milyona yapıyor. İstanbul vagon dahil kilometresi 150 milyon lira. Bu havlu attı, İstanbul da havlu attı. Metro yatırımları büyük yatırımlarmış. Merkezi hükümet yapıyor. İzmir yapıyor ama.

KAVGADAN HOŞLANIYOR

Sen 1 metrelik yeni metro yaptın mı? Kavgadan hoşlanıyor. Mansur Başkan ise kavgayı sevmiyor.

İLKLERİ CHP’Lİ BAŞKANLAR YAPTI

Ne kadar ilk varsa onları başlatanlar hep CHP’li başkanlar yaptı. Metro hayallerinde yoktu, kazmayı biz vurduk. Tercihli yolu onlar düşünemezlerdi bile. Bunu ilk uygulayan CHP’li belediye oldu. Ankara’yı Türkiye’nin incisi haline getireceğiz. Bıktığımız düzenden sevineceğimiz düzene geçeceğiz. Birleşe birleşe kazanacağız. Biz yalan söylesek utanır sokağa çıkamayız ama onlar bunu söyler.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir