taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7084
Euro
7.3432
Altın
1677
Borsa
96100.13
Gram Altın
361.87
Bitcoin
46435.59

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısı konuşması - izle

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu.


Whatsapp ile paylaş
CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısı konuşması - izle

Konuşmasında eski Çevre ve Şahircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın Başbakan'dan özür dilemesini değerlendiren Kılıçdaroğlu, söylem değiştirdi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısı konuşması - izle

Bakanlıktan ve vekillikten istifa edeceğini açıklamasının ardından Bayraktar için, "Karadenizli delikanlı" diyen CHP Lideri, Bayraktar'ın Erdoğan'dan özür dilemesinin ardından ise "Karadeniz'in yüz karasıdır." dedi.

Kılıçdaroğlu: Erdoğan Bayraktar Karadenizlilerin yüz karası - izle

"KARADENİZ'İN YÜZ KARASIDIR"

"Ciddi bir U dönüşü. Herhalde belinde bir hasar olmamıştır. Bana sorduklarında dedim ki, Karadenizliler yiğit adamlardır. Bir şey söyledi mi arkasında dururlar. Bu Karadeniz’in yüz karasıdır. Karadenizlileri tenzih ediyorum. Çark etmiş şimdi. Benim en büyük efendim Recep Tayyip Erdoğan diyor. Kesin şu olmuştur. Başçalan çağırmıştır, daha düne kadar malı beraber götürüyorduk, bak savcıyı aldık, emniyet müdürünü aldım. Benim istediğim savcılar oraya gittiler. Bak kafamı kızdırma, seni hapse de attırabilirim, beraat de ettirebilirim. Ne yapmam lazım? U dönüşü yapman lazım. Belimde hafif bir ağrım var, seni doktora gönderirim diyor.

"KARADENİZLİ DELİKANLI" DEMİŞTİ

Çevre ve Şehircilik Bakanı iken Erdoğan Bayraktar'ı yolsuzlukla suçlayan Kılıçdaroğlu, istifası sonrası Bayraktar için "Karadenizli delikanlı" tabirini kullanmıştı.

İŞTE KILIÇDAROĞLU'NUN AÇIKLAMALARI

"Parlamentoda arkadaşlarımız hırsız var diyorlar, Ak Partili vekiller dava açacağız diyorlar. Keşke açsalar. Hırsızın kimliğini mahkemede tespit etmiş oluruz. Kimse bunların eline su dökemez ahlaksızlık konusunda. Deniz Feneri. Ne diyordu Alman yargıç? Yüzyılın soygunu. Asıl failler nerde? Türkiye'de diyordu. Savcı harekete geçti, iki savcı daha verdiler. Tam olay aydınlığa kavuşacak, üç savcıyı birden görevden aldılar. Almanya ile bizim farkımızı görün. Ben Merkel'in yerinde olsaydım Recep Tayyip Erdoğan'a şu soruyu sorarım: “Siz failleri bıraktınız, savcıların peşine düştünüz. Bunun gerekçesi neydi”

'UTANMA DUYGUSUNUN KAYNAĞINI İMAN OLUŞTURUR'

Sorar mı? Sormasını isterim. Hırsızlığı soruşturan savcıların soruşturulduğu  düzene harami düzeni denir. Utanma duygusunun kaynağını iman oluşturur. Bir insanda ahlak varsa, inanç varsa utanma duygusu vardır. Bunların tümünü kaybedene ar damarı çatlamış der bizim vatandaşımız. Size şimdi Hazreti Muhammed’in bir cümlesini okuyacağım, hadisini okuyacağım.

'BEN YÜCE DİVAN'A GİTMEK İSTİYORUM DE'

Diyor ki peygamberimiz “Utanmadıktan sonra istediğini yap. Çünkü en büyük kayıp utanma duygusunun kaybıdır. Onu kaybettikten sonra geriye koruyabileceğin bir değerin kalmamış demektir. Artık neyi istersen onu rahatça yapabilirsin” Şunun için söylüyorum, iki bakan birden bire piyasaya çıktılar. Yurt gezilerine çıktılar. Birisi gitmiş Mardin’e. Diyor ki "verilmeyecek hesabım yok" Bunu söyleyeceğine Adalet Bakanı'na de ki, fezlekeleri getirin Meclis’e, ben aklanmak istiyorum, ben yüce Divan’a gitmek istiyorum de.

"'DİK DUR EĞİLME MARDİNLİ SENİNLE' DİYOR"

Bir grup vatandaş da "Dik dur eğilme, Mardin’li seninle" diyor. Mardin’in ilk çimento fabrikası yapıldığında ben Mardin’deydim. Bütün inançların barış içinde yaşadığı kent Mardin’dir. Mardin ahlaksızlığa prim vermez. Mardin'li de ahlaksızlığa prim vermez. Senin önünde de diklenen adam, haramilerin önünde iki büklüm oluyor. Başçalanın önünde iki kat iki büklüm oluyor.

'SEN ALNI AÇIK YÜRÜYEMEZSİN'

Sen fezlekelerin gelmesini engelliyorsun. Rüşvet yolsuzluk olaylarını engelliyorsun. Çıkmışsın millete hava atıyorsun. En son anketler yayınlandı. Yurttaşların büyük bir kesimi bir yolsuzluk olduğuna inanıyor. Sen sokakta normal bir yurttaşın yürüdüğü gibi alnı açık yürüyemezsin. Sen önüne bakmak zorundasın. Etrafındaki şakşakçılar seni aldatmasın.

'İSTİFA EDECEKSE ONUN İSTİFA ETMESİ LAZIM'

Artık hırsız var dendiğinde göreceksin bütün gözler senin üzerine çevriliyor? Neden? Gerekçesi budur. Hatırlar mısınız bunlardan birisi de Trakya Birliğin mali genel “Asrın yolsuzluğu dediklerinin bir belgesi var mı” demiş. Yürekli bir kadın da çıkmış demiş ki “Kutu kutu” demiş. Daha ne belgesi istiyorsun sen yahu? Tabi bir bakan var, eski bakan. Önüne istifa dilekçesi konduğunda Erdoğan Bayraktar dedi ki, ben istifa etmem, bütün talimatı başçalan verdi, ben de altına bastım imzayı. İstifa edecekse onun istifa etmesi lazım. Ayrıca önüme bir metin koymuşlar, Erdoğan’ı koruyan deklarasyona imza atacağım.

'U DÖNÜŞÜ YAPMAN LAZIM'

Ciddi bir U dönüşü. Herhalde belinde bir hasar olmamıştır. Bana sorduklarında dedim ki, Karadenizliler yiğit adamlardır. Bir şey söyledi mi arkasında dururlar. Bu Karadeniz’in yüz karasıdır. Karadenizlileri tenzih ediyorum. Çark etmiş şimdi. Benim en büyük efendim Recep Tayyip Erdoğan diyor. Kesin şu olmuştur. Başçalan çağırmıştır, daha düne kadar malı beraber götürüyorduk, bak savcıyı aldık, emniyet müdürünü aldım. Benim istediğim savcılar oraya gittiler. Bak kafamı kızdırma, seni hapse de attırabilirim, beraat de ettirebilirim. Ne yapmam lazım? U dönüşü yapman lazım. Belimde hafif bir ağrım var, seni doktora gönderirim diyor.

'KENDİ VEKİLLERİNİ TUZLUK DİYE TANIMLIYOR'

O nedenle kişiliği olmayan, oturmayan insanların böyle bir yapısı vardır. Bunu 10 dakikadan uzun sürdü ama, gerçekten samimi söylüyorum çok üzüldüm. Ne değişti arkadaş senin Neler vaat edildi sana? Üstelik başçalan, kendi milletvekillerini ne diye tanımlıyor? Tuzluk diye tanımlıyor."


YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir