taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7735
Euro
7.3343
Altın
1658.01
Borsa
92071.13
Gram Altın
361.223
Bitcoin
49071.13

CHP Özgecan olayını da AK Parti'ye yıktı

Özgecan cinayeti Türkiye'nin bir numaralı gündem maddesi haline geldi. Başta CHP olmak üzere muhalefet ise sorumluluğu AK Parti'ye yükledi.


Whatsapp ile paylaş
CHP Özgecan olayını da AK Parti'ye yıktı

özgecan

Mersin'in Tarsus ilçesinde bir minibüs şoförü tarafından tecavüze uğrayan, ardından bıçaklanan ve cesedi yakılan Özgecan'ın acısı sanat camiasından siyasilere kadar Türkiye'de herkesi etkiledi.

Kadın derneklerinden, diğer STK'lara kadar birçok kurum da Özgecan cinayetiyle birlikte, kadınlara karşı yapılan cinsel tacizler, tecavüz ve cinayetlerin önlenmesi için alınması gereken önlemler konusunda bir dizi öneri getirdi.

KILIÇDAROĞLU CİNAYETİ AK PARTİ'YE YIKTI

Türkiye'de tüm bunlar yaşanırken, bazıları da Özgecan cinayeti üzerinden siyasi malzeme üretmeye devam etti. CHP'li Aylin Nazlıaka dans ederek andığı Özgecan'ın acısını "iktidarın kadın düşmanlığına" bağlarken, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da AK Parti'yi "kadın katliamcısı" ilan etti.

CHP grubunda konuşan Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

"Bu siyasal iktidar size (kadınlara) nefes aldırmamaya ant içmiş bir iktidardır. Her şeye müdahale ediyorlar. 2002-15 döneminde 5406 kadın öldürüldü. Tam bir katliam."

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir