taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7369
Euro
7.2841
Altın
1620.98
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.943
Bitcoin
45357.5

CHP Sarıyer'de geç kaldı

CHP, meclis üyesi aday listesini gecikmeli olarak İlçe Seçim Kurulu'na teslim edince, CHP'nin Sarıyer'de seçime girmesi riske girdi.


Whatsapp ile paylaş

CHP Sarıyer'de geç kaldı

CHP Sarıyer'de geç kaldı

CHP Sarıyer’de Belediye Başkan Adayı ile İlçe Başkanı arasında yaşanan liste krizi nedeniyle meclis üyeliği aday listesi ilçe seçim kuruluna gecikmeli olarak teslim edildi. Gecikme tutanak altına alındı.

CHP'NİN SARIYER'DE SEÇİME GİRMESİ RİSKE GİRDİ

Sarıyer Manşet'in haberine göre; CHP'nin Sarıyer'de seçime girmesi riske girdi. CHP'li Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ile CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz'in uzun süren liste tartışması sonrasında CHP Sarıyer İlçe Teşkilatı, belediye meclis üyeleri ile ilgili aday listesini saat 17.00'de İlçe Seçim Kurulu'na elden teslim edemedi. İlçe Seçim Kurulu'ndaki görevliler CHP teşkilatının gönderdiği faksı imzalayarak onaylamak durumunda kaldı. Orijinal nüsha ise 17.09'da geldi.

AK PARTİ VE MHP HAREKETE GEÇTİ

CHP'nin belediye meclis üyelerinin isimlerinin bulunduğu listenin orjinal nüshasını yazılı olarak ve bir disk içerisinde elden İlçe Seçim Kurulu'na teslim edememesi sonrası AK Parti ile MHP harekete geçti. Listenin sadece faks yoluyla İlçe Seçim Kurulu'na teslim edilmesine AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir ve MHP İlçe Başkanlığı itiraz etti. İtiraz sonrası CHP meclis üyelerinin seçime girmeleri riske girdi. İlçe Seçim Kurulu'nun önünde bulunan yoğun kalabalık saatlerdir gergin bekleyişini sürdürüyor.

CHP Sarıyer'de geç kaldı

ÇOK SAYIDA EMSAL KARAR VAR

Gecikmeli olarak listeyi teslim edenler normalde seçime giremiyor. Konuyla ilgili olarak çok sayıda emsal karar var. Milliyetçi Hareket Partisi, 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde Kocaeli Kartepe ve İstanbul Maltepe’de aday listelerini 19 Şubat 2009 saat 17.00’de Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) teslim edemediği için seçime giremedi. MHP 25 dakika gecikince seçimlere Maltepe’den girme hakkını kaybetti. Saadet Partisi de evrakları İl Seçim Kurulu'na gereken sürede ulaştıramadığı için Şırnak'ta seçime girememişti. İl Seçim Kurulu'nun AK Parti ve MHP’nin itirazını önümüzdeki günlerde karara bağlaması bekleniyor.

HABERİN KAYNAĞI İÇİN TIKLAYINIZ.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir