taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
6.1328
6.8338
1279.92
84541.24
252.771

CHP'nin Trakya aday krizi

30 Mart Yerel Seçimleri için aday belirleme sürecinde sona yaklaşılırken, CHP'de Trakya krizi yaşanıyor.

28.01.2014 - 08:13..
Whatsapp ile paylaş

CHP'nin Trakya aday krizi

CHP; 72'si il merkezi olmak üzere 900'ün üzerinde birimde belediye başkan adayları kamuoyuna duyurdu. Büyük ilçeler, dokuz il de dahil yaklaşık 500 noktada ise adaylar şubattaki PM'de belirlenecek. 

ADAY ADAYLARINDAN, BELEDİYE BAŞKANLARINDAN VE VEKİLLERDEN TEPKİ

Kalan iller arasında birden çok aday adayının göz diktiği ve halen başkanlığını CHP'li isimlerin yaptığı Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ da bulunuyor. Bu duruma hem aday adayları konumundaki isimler, hem mevcut belediye başkanları hem de bölge milletvekilleri tepki gösteriyor.

'GECİKME ARTTIKÇA OY ORANIMIZ DA DÜŞÜYOR'

Tepkili isimler, "Kazanma şansımız sıfır olan illerle aynı kefede değerlendirilip en sona kalmış olmamız Trakya'da bize ivme kaybettirmiş durumda. Geleneksel olarak ortalama yüzde 65'leri bulan oy oranımız bu nedenle yüzde 50-55 çıtasına yaklaşmış durumda. Gecikme artıkça oy oranımızdaki düşme de artıyor" görüşünü savunuyor.

EDİRNE ALARM VERİYOR

Edirne'de mevcut başkan Hamdi Sedefçi'nin Yargıtay aşamasında bulunan dosyasının her an onaylanma ihtimali Sedefçi'nin aday gösterilmesi durumunda partinin adaysız kalması tehlikesini de içinde barındırıyor. Bu çerçevede CHP kurmaylarının, eski milletvekili Nejat Gencan ismini potaya aldıkları belirtiliyor.

'BİZ KIRILMAYI ÖNLEMEK İSTİYORUZ'

CHP yöneticileri ise Trakya illerindeki gecikme için "Üç ilde de birden çok aday var. Bu illerdeki bir isim değişikliği parti içinde bir kırılmaya yol açabilir. Olası bir kırılmayı en aza indirmek için bu iller en sona bırakılmış durumda. Şubatın ilk haftasında bu illeri belirleriz" savunmasını yapıyor.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir