taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.4624
Euro
7.1955
Altın
1628.22
Borsa
88125.04
Gram Altın
338.226
Bitcoin
38256.6

CHP Türk Bayrağı kullanan Ak Parti'yi şikayet etti

CHP, AK Parti'nin seçim yasaklarına rağmen Türk bayrağını siyasi propaganda amaçlı kullandığı gerekçesiyle İzmir Emniyeti'ne şikayet dilekçesi verdi.

22.02.2014 - 17:35..
Whatsapp ile paylaş

CHP Türk Bayrağı kullanan Ak Parti'yi şikayet etti

İzmir, Konak'ta Gaziosman Paşa Caddesi ile Şair Eşref Bulvarı'nın birleştiği kavşakta, AK Parti'nin bayrağı, Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan ve Türk bayrağından oluşan bayraklar asıldığını belirleyen CHP İzmir İl Başkanlığı, dilekçeyle İzmir Valiliği ve Emniyet Müdürlüğü'ne şikayette bulundu.

"UMARIZ AK PARTİ'NİN YASAKLARI ÇİĞNEMESİNE GÖZ YUMULMAZ"

CHP'nin şikayet dilekçesinde, Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) 'siyasi partilerin süsleme amaçlı sadece parti bayrakları asacağı'na ilişkin bildirisine dikkat çekildi. CHP İzmir Seçim ve Tanıtımdan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Altan İnanç, Türk bayrağının seçim malzemesi olarak kullanılmasına müsaade edemeyeceklerini belirterek, "Dilekçemizi yolladık, acilen gereğinin yerine getirilmesini bekliyoruz. Umarız diğer dilekçemiz gibi emniyette bekletilip, AKP'nin yasalara aykırı uygulamasına göz yumulmaz. Aksi takdirde artık İzmir'de YSK'nın yasaklarına kimse uymaz ve tam bir karmaşa yaşanır. Bunun sorumlusu da yasaları yerine getirmeyenler olur" dedi.

"AFİŞ ŞİKAYETİNE YANIT ALAMADIK"

CHP, İzmir'de daha önce de adayların binaları fotoğraflarıyla kaplamasının seçim yasaklarına girdiği gerekçesiyle AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım'ın resminin yer aldığı dev afişin, Çankaya'da bir binaya asılmasını şikayet etmiş, ancak yetkililerden bir yanıt alamadığını bildirmişti.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir