taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5672
Euro
7.2233
Altın
1615.93
Borsa
90181.45
Gram Altın
341.611
Bitcoin
42438.58
fuzulev

CHP vekil kürsüye gaz el bombası ile çıktı

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu, TBMM Genel Kurulu'ndaki konuşmasına gaz el bombası ile geldi.

DHA |
Whatsapp ile paylaş
CHP vekil kürsüye gaz el bombası ile çıktı

chp

CHP, polisin olaylarda aşırı güç kullanımı iddialarının araştırılması önergesinin gündeme alınması önerisi görüşüldü.

GAZ BOMBASIYLA ÇIKTI

CHP adına söz alan İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu, kürsüye kırmızı bir kutu ile çıktı ve içinden gaz bombası çıkartarak milletvekillerine gösterdi.

"PİMİNE BASMAYACAĞIM"

Moroğlu, "Arkadaşlarda poşu var mı bilmiyorum, birazdan buraya tarihi geçmiş bir gaz el bombası atacağım ve bu gaz el bombasının sizi ne kadar etkileyeceğini ölçmenizi istiyorum. Bomba burada. Pimine basmayacağım çünkü biri daha önce basmış. 15 Mayıs 2014'te bu gaz el bombasının pimine basıldı ve milletvekillerinin, DİSK Genel Başkanının da arasında bulunduğu topluluğa atıldı. Peki, bu gaz el bombasının üstünde ne yazıyor? 'Dikkat, son kullanma tarihinden sonra kullanmak tehlikelidir' Son kullanma tarihi kaç? 3 Mart 2014. Kullanma tarihi kaç? 15 Mayıs 2014" dedi.

CHP vekil kürsüye gaz el bombası ile çıktı

Bu sözler üzerine Ak Parti Isparta Milletvekili Recep Özel, "Siz de eylemi ondan önce yapsaydınız!" diye sataşmada bulundu. Moroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü;

"GÜLÜNMEYECEK KADAR ÖNEMLİ BİR MESELE"

"Recep Özel'den ancak bu beklenir, seni alkışlıyorum. Polislere diyor ki: "Keşke o tarihten önce atsalardı." Ha, evet, biz onu ayarlayamadık. Şimdi, Recep Özel kardeşim, bu mesele gülünmeyecek kadar ve tiye alınmayacak kadar önemli bir mesele.

CHP vekil kürsüye gaz el bombası ile çıktı

"ÇÖZÜM ARAYACAĞIMIZ NOKTALARA DİKKAT ÇEKMEYE ÇALIŞTIM"

Ben bu Mecliste yaptığım her konuşmada sizi sorumluluğa davet eden ve beraberce çözüm arayacağımız noktalara dikkat çekmeye çalıştım. Onun dışında bir amacım yok, asla da olmadı. Benzer olayı nerede yaşadık? Gezi direnişinde Gezi direnişçilerinin üstüne su sıkan TOMA'ların su depolarına "Jenix" adlı gaz sıvılarının zerk edildiği dönemde yaşadık, bu da bir gerçek."

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir