taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7099
Euro
7.3476
Altın
1677
Borsa
96138.28
Gram Altın
362.062
Bitcoin
46471.51

CHP'de il yönetimi ile ilçe yönetimi arasında gerginlik

Tekirdağ’da CHP İl Yönetimi ve Çerkezköy İlçe Yönetimi arasında gerginlik yaşandı. Tartışmaların yaşandığı olaylı gecede CHP Çerkezköy İlçe Yönetimi, CHP Tekirdağ İl Başkanı Recep Palabıyık’ın istifasını istedi.


Whatsapp ile paylaş

CHP'de il yönetimi ile ilçe yönetimi arasında gerginlik

CHP'de il yönetimi ile ilçe yönetimi arasında gerginlik

CHP Çerkezköy İlçe Örgütü’nün CHP Çerkezköy Belediye Meclisi Aday Listesi’nin son anda CHP Tekirdağ İl Başkanlığı tarafından değiştirilmesi iddiası üzerine yaklaşık 50 kişilik CHP Çerkezköy İlçe Örgütü üyesi, il binasına giderek duruma tepki gösterdi.

ADAYLARIN SON ANDA DEĞİŞTİRİLDİĞİ İDDİASI

Çerkezköy’den kaldırdıkları 2 otobüsle Hükümet Caddesi üzerindeki CHP Tekirdağ İl Binası’na giden Çerkezköy yönetimi ve üyeleri, CHP Çerkezköy Belediye Meclis Üyesi adaylarının son anda CHP Tekirdağ İl Başkanlığı ve CHP Tekirdağ Milletvekilleri Faik Öztrak ile Emre Köprülü tarafından değiştirildiğini iddia etti. Çerkezköy İlçe yönetiminin il binasına gelmesiyle tansiyon yükselirken, üyeler duruma olan tepkilerini sert bir şekilde yansıttı.

RECEP PALABIYIK'TAN İSTİFA İSTEĞİ 

Çerkezköy İlçe Yönetimi ile CHP Tekirdağ İl Yöneticileri arasında tartışmaların yaşandığı olaylı gecede CHP Çerkezköy İlçe Yönetimi, CHP Tekirdağ İl Başkanı Recep Palabıyık’ın istifasını istedi.

İL YÖNETİMİ PROTESTO EDİLDİ

Yaşananlar sırasında olayları görüntülemeye çalışan basın mensupları CHP Tekirdağ İl Başkanı Recep Palabıyık’ın emriyle CHP Örgütlenme Sorumlusu Şeref Çetin tarafından zorla dışarı çıkarıldı. Basın özgürlüğünü defalarca savunan Cumhuriyet Halk Partisi’nin bu tavrını yerinde bulmadıklarını ifade eden CHP Çerkezköy İlçe Teşkilatı ise, il yönetimini protesto etti.

'BEN BU PARTİNİN TARAFTARIYIM'

Tartışmaların yaşandığı gecenin sonunda açıklamada bulunan Çerkezköy İlçe Örgütü üyelerinden Müslüm Özdemir, "Emre Köprülü, Recep Palabıyık, Faik Öztrak şeytan üçlüsü, Çerkezköy’de ve Tekirdağ’da CHP’yi bitiriyor. Bunu bütün CHP’liler bilsin. Babam dedem bütün ailem bu partiye oy verdi. Ben de oy verdim. Ben bu partinin taraftarıyım" ifadelerini kullandı.

'ARKASINDA DEĞİLİZ'

Özdemir’in ardından konuşan örgüt üyesi Ali Kaçmaz ise, “Burada olmamızın tek sebebi Çerkezköy’de ilçe örgütünün hazırladığı belediye encümen üyesi listesi hiçe sayılmış, kendi belediye başkan adayı kendi listesini içeriye sunmuş. CHP ile alakası olmayan insanlar ilk 15’e girdi. 10 yıldan beri bu partiye hizmet ediyorum. Adaylığı açıklandıktan sonra bir gün gelip destek istemediler. Biz de teşkilat olarak kendisini yalnız bırakıyoruz. İstediğini yapabilir. Arkasında değiliz. İstifamızı da yarın sunuyoruz” şeklinde konuştu.

'İSTİFALAR SÖZ KONUSU DEĞİL'

CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Saim Özkan herhangi bir art niyetlerinin olmadığını dile getirerek, "Biz Çerkezköy İlçe Yönetimiyiz. Ben de ilçe başkanıyım. Belediye başkan adayı kendi başına örgütü çiğneyerek liste yapıp, bu listeyi götürüp verdi. Herhangi bir art niyetli olay yok. Biz geldik tepkimizi koyduk. İl başkanımıza söyledik. O da bizi iyi bir şekilde karşıladı. Gidiyoruz. İstifalar söz konusu değil" dedi. Olay üzerine Tekirdağ CHP İl Başkanı Recep Palabıyık, kendisini telefonla arayan gazetecilere konuyla ilgili açıklama yapmadı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir