taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.34205
6.12125
1224.45
94570.9
210.233

CHP'de imza krizi çözüldü

CHP PM Üyesi Gaye Usluer Genel Merkez'de 1240 delegenin salt çoğunluğundan fazla imza topladıklarını açıkladı. Bu sayı ise: 630

Haber Merkezi | 02.08.2018 - 17:07..
CHP'de imza krizi çözüldü

CHP’de 24 Haziran seçimlerinin ardından başlayan parti içi tartışmalarda sona gelindi.

MUALİFLERİN AÇIKLAMASI

Gaye Usluer şu açıklamayı yaptı:  Bugün delegeleremizi temsilen bir il başkanımız bir yüksek disiplin kurulu üyesi arkadaşımız, bir belediye başkanımızla birlikte temsili heyet olarak imzaları teslim etmeden önce basın açıklaması yapmayı uygun gördük. Bir düğüm var ve diyoruz ki bu düğümü birlikte çözelim. Kurultaylarımız aslında düğünlerimizdir. Önümüzde yerel seçimler var genel seçimlerde aldığımız 22,6'lık bir sonuç var. Biz diyoruz ki yerel seçimlere hazırlanırken en büyük anket, yakın zamandaki seçimlerdir. Ve biz diyoruz ki bu 22,6 puan bizim yerel seçimlere giderken anket sonucumuzdur.

Muharrem İnce 630 imza topladı VİDEO

"BİZİM TÜZÜĞÜMÜZDE NOTER ŞARTI VAR"

İsteğimiz kişilerin değişmesi değildir, kimin koltuktan kalkacağı kimin oturacağı asla değildir. İsteğimiz şudur, CHP'nin siyasal ideolojik tutarlılık göstermesidir. İsteğimiz yeni bir yönetim anlayışının devreye girmesidir olağanüstü kurultayın toplanması için, delegele imzaları için noter şartının olmadığını görüyoruz. Delegelerin salt çocuğunluğunun 5'te 1 talebiyle olağanüstü kurultay toplanabiliyor ama bizim tüzüğümüzde noter şartı var yüzde 50+1 şartı var.

"630 İMZA TOPLADIK"

Bugün için toplam delege sayımız 1240. Olağanüstü kurultay için noter tasdikli imza sayısının 621 olması gerekiyor. Bizim noter tasdikli imza sayımız 630.

İMZALAR GELDİ

Mualifler, imzaları CHP Genel Merkezi'ne getirdi.

CHP'de imza krizi çözüldü

CHP'de imza krizi çözüldü

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir