taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7708
Euro
7.3206
Altın
1661.58
Borsa
92071.13
Gram Altın
361.807
Bitcoin
49268.43

CHP'den dinleme iddialarına ilk yorum geldi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, 7 bin kişinin dinlendiğine ilişkin iddiaları değerlendirdi.


Whatsapp ile paylaş

CHP'den dinleme iddialarına ilk yorum geldi

CHP'den dinleme iddialarına ilk yorum geldi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, 7 bin kişinin dinlendiğine ilişkin iddiaları değerlendirirken, "Dinlemeler konusu aslında gündeme yeni gelen bir konu değil. Şimdi iktidar, paralel devlet iddialarının arkasını güçlendirmek için bu dinlemeleri gündeme getiriyor" dedi.

'AB YETKİLİLERİ TÜRKİYE'Yİ BİZDEN DAHA YAKIN İZLİYOR'

Faruk Loğoğlu; Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, partisinin İzmir Milletvekili Rıza Türmen ile gittiği Brüksel'deki temaslarını anlattı. AB yetkilileri ile Türkiye'deki gelişmelere ilişkin görüşmeler de yaptıklarını belirten Loğoğlu, "AB yetkilileri, Türkiye'yi birebir, bazı noktalarda bizden daha yakın bir şekilde izliyor" dedi.

'SESİMİZİ DENGELİ ŞEKİLDE ÇIKARMAYA ÇALIŞIYORUZ DİYORLAR'

Görüşmelerde özellikle internet, HSYK ve MİT'le ilgili düzenlemeleri içeren yasalar üzerinde durulduğunu ifade eden Loğoğlu, "AB, yasaklar konusunda öteden beri rahatsızdı. Bu rahatsızlıklar artmış. 'Olumsuz gelişmelerin farkındayız ama sesimizi daha fazla yükseltir, sert eleştirilerde bulunursak Türkiye'nin AB'den tamamen uzaklaşmasından endişe ediyoruz. Sesimizi dengeli şekilde çıkarmaya çalışıyoruz' diyorlar" diye konuştu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ve iktidarın, Türkiye'nin içinden gelen eleştirilere kulak asmadığını ancak dışarıdan gelen eleştirilere karşı her zaman duyarlı olduklarını savunan Loğoğlu, bu nedenle AB'nin Türkiye'de eksikliklere işaret etmesinin olumlu olacağını ileri sürdü. Türkiye'nin en önemli sorunlarından birinin yolsuzluk ve rüşvet olduğunu iddia eden Loğoğlu, AB'de adaletle ilgili olan 23 ve 24. fasılların açılmasının, AK Parti'nin yargı bağımsızlığı konusundaki düşünceleri ile ilgili gerçekleri de ortaya çıkarabileceğini söyledi.

ERDOĞAN'IN DEMOKRASİ TRENDİR, İŞİMİ GÖRDÜKTEN SONRA İNECEĞİM DEDİ İDDİASI

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, internetle ilgili düzenlemeyi içeren yasayı onaylamasının ardından yaptığı açıklamaları anımsatan Loğoğlu, Anayasa'nın, Cumhurbaşkanı'na hükümetle pazarlık yetkisi vermediğini ifade etti. Loğoğlu, Cumhurbaşkanı Gül'ün, Anayasa'nın emrettiği hükümleri yerine getirmediğini ileri sürdü. Faruk Loğoğlu, yolsuzluk ve rüşvetin üzerini örtmek için atılan adımların, Türkiye'de demokratik ve özgürlük alanlarının daha da daralmasına neden olduğunu savundu. Başbakan Erdoğan'ın, daha önce, 'demokrasi trendir, işimi gördükten sonra ineceğim' şeklinde ifade kullandığını belirten Loğoğlu, "Sayın Başbakan demokrasi treninden insin ve bu demokrasi treni Türkiye'de alması gereken yolu alsın" dedi.

'HERKES DİNLENMEKTEN ŞİKAYETÇİYDİ'

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Loğoğlu, 7 bin kişinin dinlendiğine ilişkin haberleri değerlendirdi. Loğoğlu, dinlemeler konusunun aslında gündeme yeni gelen bir konu olmadığını, şimdi iktidarın, paralel devlet iddialarının arkasını güçlendirmek için bu dinlemeleri gündeme getirdiğini savundu. Faruk Loğoğlu, "Bundan 2 sene, 3 sene, 4 sene önce de dinlemeler vardı. Başta Sayın Başbakan olmak üzere herkes dinlenmekten şikayetçiydi. O zaman hükümetin başında kim vardı, neden bunların üzerine gidilmedi?" diye konuştu.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir