taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7428
6.3503
1466.93
105379.71
270.869
48622.57

CHP'den kurultaya özel albüm

CHP, 35. Olağan Kurultay'a özel "Fotoğraflarla Cumhuriyet Halk Partisi Kurultayları" albümü hazırladı.

DHA | 14.01.2016 - 16:16..
Whatsapp ile paylaş
CHP'den kurultaya özel albüm

CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, talimatıyla hazırlanan ve çoğunluğu kamuoyuna ydaha önce yansımamış özgün fotoğraflardan oluşan albüm için yazdığı önsözde şu değerlendirmelerde bulundu:

"ÖNDERİMİZ ATATÜRK'ÜN İKİ BÜYÜK ESERİ"

"Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 'Benim iki büyük eserim vardır; biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi'dir' der. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bu veciz ifadesi, 'Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır' inancıyla başlattığı Kurtuluş Savaşı'nı zafere ulaştırmasının; 'Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindirö diyerek demokratik, laik ve çağdaş hukuk kurallarıyla temeli atılmış Cumhuriyetimizi yurttaşlarımıza emanet edişinin özeti gibidir. Çünkü Kurtuluş Savaşı sürecinde eşsiz bir rol oynayan Sivas Kongresi ile Kongre kararıyla oluşturulan Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti, CHP'nin tarihsel temelini oluşturur. Bu nedenledir ki Sivas Kongresi, CHP'nin ilk kurultayı olarak kabul edilir. Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşu ve çok partili hayata geçişimiz, CHP'nin gerçekleştirdiği iki öncü devrim olarak, Cumhuriyet tarihimizin en önemli kilometre taşlarıdır.

CHP'den kurultaya özel albüm

CHP'den kurultaya özel albüm

"GURUR VERİCİ GEÇMİŞİMİZ YOL GÖSTERİCİMİZDİR"

Bu tarihsel yolculuğumuzun günümüzdeki bayrak taşıyıcıları olarak bizler, Mustafa Kemal Atatürk'ün 'İki büyük eserim' sözleriyle övdüğü Cumhuriyetimizi ve partimiz CHP'yi, daha iyi kılmak için mücadele ediyoruz. Gurur verici geçmişimiz, içinden geçtiğimiz bu karanlık dönemde yol göstericimizdir. Ancak bu yol göstericiliğin vereceği katkı, Cumhuriyetimizin ve CHP'nin tarihsel geçmişini özümsememize de bağlıdır. Elinizde tuttuğunuz 'Fotoğraflarla Cumhuriyet Halk Partisi Kurultayları 1919- 2016' albümünü, geçmişimizi doğru bir biçimde anlamayı ve anlamlandırmayı amaçlayan bir çalışma olarak, hem siz değerli partililerimiz hem de vatandaşlarımızın beğenisine sunmuş olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Önemli bir çalışma olduğunu düşündüğüm bu albümün, kütüphanenizin en özel parçalarından biri olmasını umuyorum."

CHP'den kurultaya özel albüm

ALBÜM 383 GÖRSELDEN OLUŞUYOR

İlk 25 kopyası numaralanan ve 300 sayfadan oluşan albümde 383 görsel kullanılmış, kitabın kapağı olarak da CHP'nin 1935 Yılında toplanan 4. Büyük Kurultayı için TBMM bahçesinde oluşturulan 6 ok heykeli seçilmiş.

CHP'den kurultaya özel albüm

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir