taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.727
Euro
7.2799
Altın
1619.98
Borsa
89552.61
Gram Altın
351.392
Bitcoin
45306.54

CHP'den tahliyelere ilk tepki geldi

17 Aralık operasyonunda tutuklandıktan sonra bugün serbest bırakılan iş adamı Rera Zarrab ile Eski bakanlar Muammer Güler ve Zafer Çağlayan'ın oğullarının tahliyesine CHP'den ilk tepki geldi


Whatsapp ile paylaş

CHP'den tahliyelere ilk tepki geldi

CHP'den tahliyelere ilk tepki geldi

CHP'den tahliyelere ilk tepki geldi

CHP Genel Başkanı Kemal KılıçdaroğluÇanakkale Havalimanı'nda, gazetecilerin, 17 Aralık'taki rüşvet ve yolsuzluk operasyonunda gözaltına alınan bakan çocuklarının tahliyesiyle ilgili sorusu üzerine, "Daha önce tahliye edileceklerini söylemiştik. Şimdi, yolsuzluk dosyalarını kapatmaya çalışıyorlar arkadaşlar" dedi.

Kılıçdaroğlu, partisinin mitingine katılmak için geldiği Çanakkale'de, havaalanında gazetecilerin sorusu üzerine, İstanbul 3. Sulh Ceza Mahkemesinin, iş adamı Reza Zarrab, eski bakan çocukları Barış Güler ve Salih Kaan Çağlayan, Hikmet Tuner ve Özgür Özdemir'in tahliyelerine ilişkin kararını değerlendirdi. Buna ilişkin öngörülerini daha önce beyan ettiklerini hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Daha önce tahliye edileceklerini söylemiştik. Şimdi yolsuzluk dosyalarını kapatmaya çalışıyorlar" diye konuştu.

UMUT ORAN (CHP Genel Başkan Yardımcısı):

Hukuk bu 5 kişinin önüne yatırılmıştır. Bugünden sonra yürütmenin başı yargı önüne çıksa da sonuç değişmez.içi boş iddianameler aklayacaktır. 

SÜLEYMAN ÇELEBİ (CHP Milletvekili)

Sıfırlandık...Bakan çocukları ve Reza Zarrab tahliye edildi. Türkiye isyan ediyor: Baklava çalan çocuğun suçu neydi?

BENİM İÇİN SÜRPRİZ OLMADI

17 Aralık operasyonu kapsamında tutuklanan işadamı Reza Zarrab’ın 25 Şubat’ta serbest bırakılacağını geçen hafta söyleyen CHP Genel Başkanı Gürsel Tekin tahliye sonrası Radikal'e konuştu. Tekin, Zarrab ve eski bakan çocuklarının tahliye edilmesinin ardından şunları söyledi: “Öncelikle benim Reza Zarrab ve bakan çocuklarına bir özür borcum var. Ben 25 Şubat’ta bırakılacaklar dediğim için üç gün daha fazla yattılar. O karar geciktirildi. Reza Zarrab'ın cezaevinde tutulamayacağı belliydi. Zarrab’ın siyasilerle ilişkileri göründüğü kadar basit bir rüşvet işi değil. Bu işin uluslararası yönü de var. Zarrab ve bakan çocuklarının bırakılması için yoldaki bütün taşlar temizlendi. Savcılar değiştirildi. Polisler görevden alındı. Bırakılmaları benim için sürpriz olmadı.”

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir