taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.6456
Euro
7.2715
Altın
1595.99
Borsa
89051.62
Gram Altın
341.16
Bitcoin
41891.47

CHP'li Akaydın oy için Pensilvanya'ya gitti iddiası

Seçimlere 1 aydan biraz fazla zaman kalmışken, CHP ile Cemaat yakınlaşması da medya kulislerinde en çok konuşulan konulardan biri olmaya devam ediyor.


Whatsapp ile paylaş
CHP'li Akaydın oy için Pensilvanya'ya gitti iddiası

CHP'li Akaydın oy için Pensilvanya'ya gitti iddiası

Gezi olaylarından sonra Cemaat'le giderek yakınlaşan CHP'de ilginç bir seçim heyecanı yaşanıyor. Yıllarca laiklik savunuculuğunun üzerine şimdi de diyalogcu Cemaat'le yakınlaşan CHP'de, Antalya Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın da Pensilvanya'ya gittiği iddia edildi. 

AKAYDIN DA GÜLEN'İ ZİYARET ETTİ

Fethullah Gülen'in Sarıgül'ü destekleyen kasetlerinin ortaya çıkmasının ardından Akaydın'ın da Gülen'le görüşmek üzere ABD'ye gittiğini iddia eden Sabah yazarı Sevilay Yükselir, bu iddiasını yineledi. Yükselir, bu iddiasını daha önce de yazmıştı. Bugünkü yazısında bu iddiasının doğruluğunu bir kez daha vurguladı ve CHP'lilerin de bu durumdan rahatsız olduğunu yazdı. 

İşte Yükselir'in yazısındaki o bölüm;

"Antalya Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın Pensilvanya'ya gidip Gülen Cemaati lideri Fethullah Gülen'le görüştüğü bilgisini köşeme taşıdığımda CHP içinden çok sayıda telefon almıştım. Arayanların çoğu aktardığım bilginin detaylarını almak istiyordu. Bir kısmı da Akaydın gibi ömrünü dindarlarla mücadele ederek geçirmiş katı bir laikçi ismin böyle bir ziyareti yapmasına ihtimal vermediğini söylüyordu. Bunlardan biri -ki çok sevdiğim bir eski dostumdur- benim kasıtlı olarak CHP ve Cemaat arasında bir ilişki algısı yaratmaya çalışıp, CHP tabanının zihnini karıştırmaya dönük bir manipülasyon peşinde olduğumu ima etmişti. Ona göre CHP iktidara doğru yürüyordu ve ben de mevcut iktidarın azılı yandaşı olarak bu yürüyüşü durdurmak için bu tür tezviratlarla olağanüstü gayret sarf ediyordum.

Neyse dün o eski dost yine aradı. Hani; "Ağlıyordu resmen" dersem abartmış olmam."

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir