taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.6232
Euro
7.3042
Altın
1588.51
Borsa
89643.71
Gram Altın
338.023
Bitcoin
41781.43

CHP'li belediyeye belgelerle rüşvet suçlaması

CHP'li Sarıyer Belediye Başkanı hakkında rüşvet ve yolsuzluk iddiası ortaya atıldı.


Whatsapp ile paylaş

CHP'li belediyeye belgelerle rüşvet suçlaması

CHP'li belediyeye belgelerle rüşvet suçlaması

Sarıyer Manşet gazetesi, CHP'li Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç'in rüşvet ve yolsuzluk yaptığını iddia ederek sitesinde bir takım belgeler paylaştı.

CHP'Lİ BAŞKANA RÜŞVET SUÇLAMASI

Sitenin haberinde Şükrü Genç'in rüşvet karşılığında İstinye'deki bir binanın imar durumunu düzelttiği ve bunu da çocuklarına ait olan AKS İnşaat üzerinden yaptığı iddia edildi. 

İşte Sarıyer Manşet gazetesinde yer alan o haber;

Şükrü Genç’in başkan seçildikten sonra çocuklarına devrettiği inşaat şirketi üzerinde yaptığı işler belediyedeki işleyişi ortaya koydu. Savcılığa verildiği ileri sürülen belgelere bakıldığında özellikle yolsuzlukla ilgili CHP’nin zor durumda kalacağı görünüyor.

Belgelerde, Şükrü Genç’in rüşvet karşılığında İstinye’deki bir binanın imar durumunu düzelttiği ve bunu da çocuklarına ait olan AKS İnşaat Uygulama San. Ticaret. Ltd. Şti üzerinden yaptığı görülüyor.

İstinye’deki bina Cem Uzan’a ait ‘Cine Cep’ isimli bina olarak biliniyordu. Kaçak olduğu için iskânı bulunmayan binaya Uzan’ın borçları yüzünden 2005’te Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu ( TMSF ) el koydu. Yine TMSF tarafından satışa çıkartılan binayı Avrupa Müziğin sahipleri Deniz Erdem ve Cengiz Erdem aldılar.

İmara uygun yapılmadığı için iskânı olmayan binaya Yusuf Tülün döneminde izin çıkmadı. 2009’da CHP’li Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç seçildiğinde ise görüşmeler başladı. İddiaya göre; bunun karşılığında yüklü miktarda rüşvet alındı. İşe kılıf bulmak için başka firmalar kullanıldı ancak rüşvet çeklerini teslim alan ise Şükrü Genç’in eskiden sahibi olduğu ancak başkan seçildikten sonra çocuklarına devrettiği AKS İnşaat Uygulama San. Ticaret. Ltd. Şti’nin Muhasebe Müdürü Mehmet Pamuk.

HÜLLE YOLUYLA YAPILDI

Aracı firma olarak yine bir dönem belediyeye iş yapan TİBA Mimarlık Mühendislik Dan. İnş. San. Tic. Ltd. Şti kullanıldı. Önce kaçak binanın sahipleri Deniz ve Cengiz Erdem kardeşler ile TİBA arasında tadilat işi adı altında sözleşme yapıldı. Daha sonra TİBA ile Şükrü Genç’in çocuklarına ait olan AKS İnşaat arasında sözleşme yapıldı. Erdem kardeşlere faturayı TİBA kesti ancak, çekleri direk olarak AKS İnşaat’ın muhasebe müdürü olan Mehmet Pamuk elden teslim aldı. Sonrasında ise kaçak bina ile ilgili düzenleme yapılarak meclisten geçirildi ve iskân verildi.

CHP'li belediyeye belgelerle rüşvet suçlaması

HABERİN TAMAMINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir