taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.771
Euro
7.3677
Altın
1650.1
Borsa
93225.22
Gram Altın
358.62
Bitcoin
49270.17

CHP'li Cihaner: Erdoğan'ın dinlenmesi kanuna aykırı

CHP milletvekili İlhan Cihaner, Başbakan Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen ses kayıtlarına ilişkin Twitter'da açıklama yaptı: "Dinleme kanuna aykırı"


Whatsapp ile paylaş

CHP'li Cihaner: Erdoğan'ın dinlenmesi kanuna aykırı

CHP'li Cihaner: Erdoğan'ın dinlenmesi kanuna aykırı

CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner dün akşam internette yayınlanan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen ses kayıtlarına ilişkin Twitter’daki hesabında açıklamalar yaptı.

"DİNLEME KANUNA AYKIRI"

Cihaner kayıtların mahkeme kararıyla dahi dinlenmiş olsa kanuna aykırı olduğunu söyledi. Cihaner bunun için CMK 135(2) maddesini gösterdi ve “…anıklıktan çekilebilecek kişiler arasındaki iletişim kayda alınamaz, bu durum sonradan anlaşılırsa kayıtlar derhal yok edilir” dedi. Cihaner ardından “Ancak; arama, el koyma, para transferi ve en önemlisi "kanuna ve genel ahlaka" uygun elde edildiği ispat edilemeyen para gibi deliller kullanılabilir. Bu nedenle soruşturmanın gizliliği derhal kaldırılıp fezlekeler meclise gönderilmelidir” yazdı. Cihaner son olarak fezlekelerin Meclis’e gönderilmesi gerektiğini ve tek delilin bu ses kaydı olması durumunda “baba – oğul arasında ve montaj” savunmasının anlamlı olacağını yazdı.

İŞTE O TWEETLER;

CHP'li Cihaner: Erdoğan'ın dinlenmesi kanuna aykırı

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir