taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7757
6.3623
1464.46
104828.18
272.071
50659.37

CHP'li Güneş'ten iddialara Nur Suresi ile cevap

Güneş: Kürt kökenli yurttaşlarımdan da yaptıklarından da özür dileyecekler. Cenab'ı Hak karşısında da tövbe edecekler...

04.02.2011 - 13:32..
Whatsapp ile paylaş
CHP'li Güneş'ten iddialara Nur Suresi ile cevap

CHP'li Güneş'ten iddialara Nur Suresi ile cevap

'Kürtler kucağımıza oturacak' sözlerini sarf ettiği iddia edilen CHP'li Hurşit Güneş, hakkındaki iddialara Nur Suresi'yle yanıt verdi

ÖZÜR DİLEYECEKLER BENDEN

CHP Genel Başkan Yardımcısı Hurşit Güneş, kendisi hakkında çıkan haberlerle ilgili olarak, "Hepsini özre davet ediyorum,özür dileyecekler benden. Halkımızdan da özür dileyecekler, Kürt kökenli yurttaşlarımdan da. Yaptıklarından da Cenab'ı Hak karşısında tövbe edecekler" dedi.

Güneş, parti genel merkezinde, CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi,Genel Başkan Yardımcısı Engin Altay, milletvekilleri Atilla Kart, Şevket Köse veHikmet Erenkaya'nın katılımı ile basın toplantısı düzenleyerek, kendisi hakkında çıkan haberleri değerlendirdi.

AYIP NEDİR GÜNAH NEDİR

Güneş, iki soruyu sormak ve hatırlatmak için toplantı düzenlediğini belirterek, bunlardan ilkinin "ayıp nedir?", diğerinin ise "günah nedir" olduğunu söyledi.

"Ayıp, masumları suçlamaktır. Ayıp, iftiradan medet ummaktır. Ayıp, iftira atarken yanına yalancıları çağırmaktır" diyen Güneş, "Peki günah nedir?Günah, vekilliğini yaptığı insanları yüz üstü bırakmaktır. Günah, insanların dertlerini çözmek için geldiği makamı, kendi nefreti ve zehrini yaymak için kullanmaktır" ifadelerini kullandı.

AKP'Yİ İBRETLE İZLEDİM

Hakkında söylenen yalanları ibretle izlediğini belirten Güneş, şöyle konuştu:"Yalan haberden, iftira ve hakaretten defalarca sabıka yiyen bir adamıkılavuz tutan AKP'yi ibretle izledim. Kürt kardeşlerimle aramdaki sevgiyi kıskananların yaptıklarını ibretle izledim. Haberi anında yalanlamama rağmenbütün onurlarını hiçe sayarak iftiradan bir şeyler kazanmayı bekleyenleri ibretleizledim. Bu çırpınmalar insanı üzüyor. Bir ülkenin iktidarı bu hale nasıl gelirdiye düşündürüyor. Saldırmaya hazır beklemek ancak korkuya delalettir. Korkmakta da haklılar, çünkü gerçek yüzlerini bir kere daha gösterdiler. Bunlar,içlerindeki nefreti, kardeşliğimizi zehirlemek için kullanan insanlar. AKP'nindüştüğü bu durum çok üzücü.

İKİNCİ EŞLERİMİZ KÜRTLERDEN OLSUN DENİLDİĞİNDE SUSTUNUZ

Kürt kardeşlerimizin onuru için konuştuklarını söyleyip, ağızlarındanyalan ve iftiradan başka bir şey çıkmayanlara buradan açıkça sesleniyorum; Okadirşinas insanların, o güzel insanların sevgisini hak etmiyorsunuz, değilonları savunmak, onların adlarını bile ağzınıza almaya hakkınız yok. Çünkü kendiiçinizden biri 'ikinci eşlerimiz Kürt olsun' dediğinde sustunuz. Asıl Kürtlerinonuru o zaman ayaklar altına alınmıştı. Biz avazımız çıktığı kadar bağırdık, 'bubir densizlik' dedik. Ama siz tırsıp kaldınız. Sahibinizden icazet alamadığınıziçin tek bir söz edemediniz. Benim Kürt kardeşlerimin onurunu savunmak sizingibilere kalmadı zaten, boşuna yorulmayın."

KÜRT KARDEŞLERİME SESLENİYORUM

Konuşmasına, "Kürt kardeşlerime sesleniyorum", diye devam eden Güneş,"İşte oylarınızı verdiklerinizin hali bu. Size desteğini hiçbir zaman çekmeyenbu kardeşinize, sabıkalı bir yalancıyla bir olup iftira attılar" ifadesinikullandı.

AK Parti milletvekilleri Fatma Salman Kotan, Abdurrahman Kurt, MehmetEmin Ekmen'in yalancılarla işbirliği yaptığını, iftiradan medet umduğunu ilerisüren Güneş, bu milletvekillerinin seçmenin yüzüne nasıl bakacağını da merakettiğini kaydetti.

NUR SURESİYLE CEVAP

Nur Suresi'nin onbeşinci ayetinden alıntı yapan Güneş, "Yüce Allah şöylebuyuruyor; 'O durumda siz iftirayı dillerinizde aktardınız ve hakkında bilginizolmayan şeyi ağzınızla söylediniz ve bunu kolay sandınız, oysa Allah katında çokbüyük bir suçtur.' Şimdi kalkın düştüğünüz o yerden, debelenmeyin, artık çamurda. Size orada ekmek yok. Yalandan, gıybetten kimseye hayır gelmez, bu da size ders olsun. İçinizde biraz yüzümüze bakacak onur kaldıysa hepimizden özür dileyin. Yüce Allah'a da tövbe edin" diye konuştu.

Açıklamalarının ardından soruları yanıtlayan Güneş, haberin kaynağınınsorulması üzerine, "Haberin kaynağı 31 Ocak tarihinde yerel bir gazetedededikodu sütununda yer almış. Haberin başlığı ise 'CHP Genel Merkezi HurşitGüneş'in ses kaydını istedi' şeklinde. Başlık da yanlış, haber de yanlış, birdedikodu haberi. Hemen ardından çıktığı gün tekzip göndermişiz, Hurşit hoca çokkızdı diye yazmışlar" dedi.

YENİ ŞAFAK GAZETESİ'NE DAVA AÇACAĞIZ

Güneş, haber hakkında dava açacağının hatırlatılması üzerine, şunlarısöyledi: "Hepsine dava açtım. Zaten o kişi hakkında gazetenin sahibi hakkındayeni bir dava açılmış oldu. 500'e yakın davaya bir yenisi daha eklendi. Hem suçduyurusu var çünkü TCK ile ilgili bir suç da var orada, 'halkı birbirine düşürme'gibi bir suç da var. Türkiye'de kardeşliğimizi bozmaya yönelik bir iftira da var.Onu da avukatlar gündeme getirecek, aynı zamanda tazminat davası da söz konusuolacak. Milletvekilleri hakkında, bu haberi, bu dedikodu haberi külliyen yanlışolan hiçbir gerçekçiliği olmayan haberi tekrar haber yapan Yeni Şafak Gazetesihakkında da dava açacağız. Bu haberi bir daha gündeme getirene yine davaaçacağım."

Güneş, "Bazı CHP'liler de size ait olduğu iddia edilen açıklamalarıkınadılar" şeklindeki soru üzerine ise şunları kaydetti: "Onu ben bilemem, fakat şunu söyleyeyim, Yeni Şafak Gazetesi'nde ismi geçen bu olayı kınadığı söylenen kişilerin bazıları 'ben o toplantıda yoktum' dedi. Biri Yalova'daymış mesela. Biri 'ben yoktum sadece gazetede okudum, hoş bir şey değildi, Kürt kökenli biri olarak kınadım üzüldüm' diyor.

KÜLLİYEN YALAN

Öyle bir söz söylenmediği gibi, böyle bir şey gündemde olmadı, külliyen yalan. AKP'liler hiç gerçek olmayan bir şey üzerine siyaset yapıyorlar ve bundan medet umuyorlar. Rize Belediye Başkanı kalktı çok ayıp bir şey söyledi, gerçek yazıldı ve kayıtlıydı. O zaman Kürtlükleri akıllarına gelmedi mi? Sayın Kotan'ın Kürt kadını olduğu, bir kadın olduğu, onurlu olduğu aklına gelmedi mi? O zaman nasıl oturdu, o zaman talimat 'sakın konuşmayın demeç vermeyin' yönündeydi. Demek ki bu sefer de 'aman bir şey bulduk belki çıkın toplu olarak demeç verin' dediler her halde. Hepsini özre davet ediyorum, özür dileyecekler benden. Halkımızdan da özür dileyecekler, Kürt kökenli yurttaşlarımdan da özür dileyecekler. Yaptıklarından da Cenabı Hak karşısında tövbe edecekler."

O GAZETECİ HAKKINDA 500 DAVA AÇILMIŞ

"O toplantıda hiç Kürt meselesi konuşulmadı mı?" yönündeki soru üzerineise Güneş, "Hiç alakası yok, zaten öyle bir haber olsa ertesi gün yayınlanırdı.Gazete, 'basın çıktıktan sonra patlattı' diyor haberde. Bu gazetecinin nasıl birgazeteci olduğunu söyledim. Siz hiç 500'e yakın hakkında dava açılan bir insangördünüz mü? En son aldığı mahkumiyet davası iki gazeteci hakkında, iki gazeteci dava açmış 'bize iftira ve hakaret ettin' demiş. Oradan mahkum ettirmişler. 5 ay hapis cezası alıyor. Benim en son yaptığım basın toplantısı 20'li tarihlerde, hakkımda dedikodu yazıyor defalarca, ben ilk kez dava açıyorum, ben de gazeteci olduğum için çok fazla dava açmam ama bu kez açıyorum. AKP'li milletvekilleri hakkında da dava açılacak, gereğini yapacağız" dedi.

KILIÇDAROĞLU TESELLİ ETTİ

"Kılıçdaroğlu ile değerlendirme şansınız oldu mu?" yönündeki bir soruüzerine de Güneş, "O daha sakin karşılıyor. Siyasette böyle iftiralar olurdiyor, 'AKP'nin huyudur hocam üzülme' diyor" şeklinde konuştu.

Güneş, "Orada bulunanları aradığınız söyleniyor?" şeklindeki soruüzerine de "Ben mi aramışım, kimleri aramışım. O iddia doğru değil, sadece YeniŞafak'ta ismi geçenleri arayıp 'sen orada mıydın, böyle bir şey duydun mu?' diyeyazılı beyanlarını aldım" dedi.

CHP'li Güneş'ten iddialara Nur Suresi ile cevap

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir