taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7284
Euro
7.2866
Altın
1614.12
Borsa
89552.61
Gram Altın
349.835
Bitcoin
45603.02

CHP'li Nur Serter'den TEOG çıkışı

CHP'li Nur Serter, TEOG sonuçlarında en başarılı ilin açıklanmama nedeninin Tunceli olduğunu söyledi.

AA |
Whatsapp ile paylaş

CHP'li Nur Serter'den TEOG çıkışı

nur serter

CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında başarı sıralamasının açıklanmamasının nedeninin, Tunceli'nin bu sınavda en başarılı il olmasından kaynaklandığını ileri sürdü.

"SIR GİBİ SAKLANIYOR"

Serter, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Milli Eğitim Bakanlığı'nın, TEOG Sınavı başarı sıralamasını, defalarca sorulmasına rağmen sır gibi sakladığını savundu.

"ÇÜNKÜ KILIÇDAROĞLU TUNCELİLİ"

Söz konusu sıralamanın açıklanmama nedeninin ortaya çıktığını belirten Serter, "Çünkü TEOG sınavında Türkiye'deki en başarılı il Tunceli olmuş. Batman, Şırnak, Hakkari, Mardin, Şanlıurfa, Ağrı ve Iğdır en düşük ortalamaya sahip. Bu kadar çarpıcı bir sonucun kamuoyunda gizlenme nedeni nedir? MEB'de yapılan toplantılarda, bu sonucun CHP'ye siyaseten yarayacağı değerlendirmesi yapılmış. Tunceli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun memleketi ve ilaveten nüfus ağırlığı Alevilerden oluşuyor" diye konuştu.

"SİYASET OKULLARA GİRDİ"

Nur Serter, bazı okullarda, okul başkanlıkları için öğrenciler arasında yapılan seçimde, AK Parti il gençlik kollarının, kendi adaylarını seçtirmek için kuşe kağıda, standart bir şekilde olarak afiş bastırdığını ve okullara gönderdiğini ileri sürdü. Okullara siyasetin girdiğini iddia eden Serter, bu durumun sınıf başkanlığı seçimlerine kadar gidebileceğini öne sürdü.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir