taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7386
Euro
7.288
Altın
1614.01
Borsa
89552.61
Gram Altın
349.572
Bitcoin
45670.43

CHP'li Sedefçi partisinden istifa edip DSP'ye geçti

Edirne’nin CHP’li Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi partisinden istifa ederek, Demokratik Sol Parti’den (DSP) adaylığını açıkladı.


Whatsapp ile paylaş

CHP'li Sedefçi partisinden istifa edip DSP'ye geçti

CHP'li Sedefçi partisinden istifa edip DSP'ye geçti

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, CHP’nin Edirne Milletvekili Recep Gürkan’ı Belediye Başkan adayı göstermesinin ardından düzenlediği basın toplantısı ile partisinden istifa ettiğini açıkladı. Seçimlere DSP Belediye Başkan adayı olarak katılma kararı aldığını söyleyen Sedefçi, DSP Genel Başkanı Masum Türker’in kendisini arayarak partisine davet ettiğini belirtti. Hamdi Sedefçi, ‘Bugünden sonra DSP’liyim’ dedi.

''ANKETTEN BİRİNCİ ÇIKTIM''

CHP’nin belediye başkanlığı adaylığı konusunda anket yaptığını ve bu anketten birinci çıktığını ifade eden Sedefçi, kendisine yalan söylendiğini, verilen sözlerin namus sözü olduğunu, ama bunu yerine getirmediklerini söyledi. CHP’den Edirne Belediye Başkan adayı gösterilen Milletvekili Recep Gürkan’ın kameralar karşısında kendisine destek verdiğini ifade eden Sedefçi, düzenlediği basın toplantısında sitem dolu sözler sarf etti.

" BU HAİNLERLE AYNI ÇATI ALTINDA..."

Başkan Sedefçi, "Ben bu hainlerle aynı çatı altında durmak istemiyorum. Ben 1994’te ülke genelinde yüzde 4 oy oranı olan CHP’den belediye başkanı oldum. Ben kendime güveniyorum. 30 Mart sabahı Edirne’yi maviye boyayacağız. Hamdi Sedefçi’nin sözü namustur. Ben bu yaşananları halkıma anlatacağım. 1999’da rahmetli Bülent Ecevit, ’Edirne Belediyesini alın burada çay içeyim’ demişti, kısmet olmadı. Ama inşallah 30 Mart’tan sonra bunu gerçekleştireceğiz" şeklinde konuştu.

SEDEFÇİ’DEN BRÜTÜS BENZETMESİ

Recep Gürkan’ı Brütüs’e benzeten Hamdi Sedefçi, "En yakınındaki insan Sezar’ı bıçaklamıştı. Bir insan en yakınına güvenemeyecek mi? En yakınınızdaki insan, emek verdiğiniz, vekil olmasında katkı yaptığınız kişi bana ’sen benim namusumsun, ben namusuma ortak olmam’ dedi. Evladının üstüne yemin etti aday olmayacağına dair. Bu insan son 5-6 gün genel başkanla kulis yaparak, Gürsel Tekin’le beraber kumpas kurdular" dedi. Başkan Sedefçi DSP’li olarak çalışmalarına devam edeceğini açıklayarak, seçim günü Edirne’yi maviye boyayacaklarını söyledi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir