taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5833
Euro
7.2574
Altın
1621.92
Borsa
88059.46
Gram Altın
343.356
Bitcoin
41898.66
fuzulev

CHP'liler Meclis TV'yi bastı

Kılıçdaroğlu'nun çok tartışılan ses kayıtlarını grup toplantısında dinletmesi sonrası yayını kesilen Meclis TV'ye partililer tepki gösterdi.


Whatsapp ile paylaş
CHP'liler Meclis TV'yi bastı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan'a ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarını dinlettiği sırada TBMM TV yayını kesti.

Buna partililer tepki gösterdi ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ve CHP Grup başkanvekili Muharrem İnce, TBMM TV'yi ve TBMM Başkanı Cemil Çiçek'i tepkilerini dile getirmek için ziyaret etti.

CHP'liler Meclis TV'yi bastı

"ALO FATİH'TEN SONRA ALO CEMİL"

Çıkışta, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ve CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, "Önce Meclis TV'ye ardından da Meclis Başkanı'na gittik. Meclis Başkanı'nı konuşmalarından anladık ki talimatı veren Meclis Başkanı'nın kendisi. Yani 'Alo Fatih' hattından sonra 'Alo Cemil hattı' kurulmuştur Türkiye'de. 'Alo Abdullah' hattı, 'Alo Cemil' hattı Türkiye'de geçerlidir artık. İnternette 2 milyon kez izlenmiş bir görüntüyü, ana muhalefet partisinin genel başkanı konuşurken sansürlemek, yasaklamak kimseni haddi değildir.

Hayatımızın her alanına yasaklar geliyor. Tribün, internet ve meclis tv'ye yasaklar geliyor. Bugünde başbakanın büyük ihtimalle 'Alo Cemil' hattnı kullandığını tahmin ediyoruz. Bunlar derebeyi olmuşlar bu memleketin başına. Çalmaya utanmıyorlar ama yayınlamaya utanıyorlar. Son söyleyeceğimiz meclis başkanınadır. Ey meclis başkanı. Sen yasamanın başısın. Recep Tayyip Erdoğan'ın ortağımısın, yasamanın başımısın. Eğer sen bu sansürlemenin başıysan, milleten bunları gizlemek istiyorsan. Talimatla hareket ediyorsan sende trenin ortağısındır. Türkiye'nin geldiği bu nokta gerçekten vahimdir. O sırada telefon geldiğini tahmin ediyoruz. Önceden hazırlıkta yapmış olabilirler. Ama geldiğimiz nokta şu ki, bu görüntüler devam edecek. Türkiye'nin üzerine, milletimizin üzerine, muhalefetin üzerine baskılar devam edecektir. Medyaya sesleniyorum, yapmayın sizde suça ortak olmayın" dedi.

Meclis Başkanı Cemil Çiçek'in yayının kesilmesiyle ilgili ne cevap verdiği sorusuna İnce, "RTÜK'le ilgili yasanın 8′nci maddesini gerekçe gösteriyor" diye cevapladı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir