taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7297
6.3801
1492.61
99785.16
275.181
43630.84

CHP'lilerin Kocaeli'de İyi Parti eylemi

Kırmızı yelekli CHP'liler, Kocaeli'nin Körfez ilçesinin İyi Parti'ye verilmemesi gerektiğini söyleyerek, Genel Merkez'den cevap gelene kadar eylem yapacaklarını söyledi.

AA | 02.01.2019 - 08:46..
Whatsapp ile paylaş
CHP'lilerin Kocaeli'de İyi Parti eylemi

31 Mart yerel seçimlerine hazırlıklar tüm partilerde sürerken, CHP ve İyi Parti arasındaki pazarlıklar da sürüyor.

CHP; Kocaeli, Sakarya, Balıkesir, Denizli, Konya, Trabzon, Gaziantep, Samsun, Osmaniye, Isparta ve Nevşehir'i, İyi Parti'ye bırakma kararı almıştı.

Önceki gün bir görüşme daha gerçekleştiren heyetler, 15 ilde daha anlaşmıştı. İllerin hangi partiye bırakıldığı, daha sonra açıklanacak.

CHP'LİLERİN "İYİ PARTİ'Yİ DESTEKLEMEYİZ" EYLEMİ

Kocaeli'nin Körfez ilçesinde, adayın İyi Parti'den olacağı yönündeki duyumlara tepki gösteren CHP'liler, parti binasından oturma eylemi başlattı.

CHP Körfez İlçe Gençlik ve Kadın Kolları, belediye başkan aday adayları ile ilçe yöneticilerinin de destek verdiği oturma eyleminde, CHP'liler, saz eşliğinde türküler söyledi.

CHP'lilerin Kocaeli'de İyi Parti eylemi

İTTİFAK CHP ÇATISI ALTINDA OLMALI

CHP Körfez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Tolga Papakçı, yaptığı açıklamada, genel olarak CHP ve İyi Parti ittifakına karşı olmadıklarını, ancak ittifakın, Körfez ilçesinde en az yüzde 22 oyu olan CHP'nin çatısı altında olmasını istediklerini söyledi.

"CHP'NİN ONURUNU KORUMAK İÇİN OTURMA EYLEMİ YAPMAYI DÜŞÜNDÜK"

İyi Parti'nin, en son seçimde ittifakla yüzde 7'lik bir oy potansiyelinin olduğunu, son yapılan anketlerde de yüzde 3,5 oranında çıktığını aktaran Papakçı, "Körfez ilçede CHP hiçbir zaman adaysız kalmamıştır. Biz de Körfez'in seçmenlerinin, CHP tabanı ve seçmeni ile CHP'nin onurunu korumak için, 4 Ocak'ta MYK ve Parti Meclisimiz toplanana kadar buradan takip etme, parti binasını terk etmeme ve oturma eylemi yapmayı düşündük." diye konuştu.

Papakçı, ilçe kadın kolları başkanı ve üyeleriyle bu süreci yürüttüklerini, İlçe Başkanı Cavit Dağdeviren ve yönetim kurulu üyelerinin de kendilerine destek verdiğini dile getirdi.

"EN GÜÇLÜ PARTİNİN ÇATISI ALTINDA BİRLEŞİLMELİ"

"İttifaka karşı değiliz ama ittifakın da bir hakkı vardır. En çok oy potansiyeli olan, en güçlü parti hangisi ise onun çatısı altında birleşmektir. Biz bunun mücadelesini veriyoruz." diyen Papakçı, seslerine duyurmaya çalıştıklarını belirtti.

GENEL MERKEZ SESİMİZİ DUYSUN

Papakçı, "'4 Ocak'ta 'İyi Parti'nin adayını destekleyeceksiniz.' derlerse, bu süreci buradan ileri taşımayı düşünüyoruz. İl binasında oturma eylemine devam edeceğiz. Sesimizi Ankara duysun, genel merkezimiz duysun." dedi.

CHP Körfez İlçe Kadın Kolları Başkanı Figen Ergün ise CHP olarak 2 aday adayı varken, İyi Parti'nin adayının diretilmesine tepki göstermek için eylem yaptıklarını belirtti.

KIRMIZI YELEKLİLER

Özel olarak yaptırılan CHP amblemli kırmızı yelekler giyen partililer, türküler söyleyip sloganlar atarak eylemlerini sürdürüyor.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir