taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7381
Euro
7.3268
Altın
1662.94
Borsa
94122.75
Gram Altın
360.571
Bitcoin
48240.93

CHP'nin afiş krizi Uşak'a sıçradı

CHP'li Bülent Yazgan, seçim çalışmaları kapsamında kiraladığı bilboardlardaki afişlerinin söküldüğünü belirttti.


Whatsapp ile paylaş

CHP'nin afiş krizi Uşak'a sıçradı

CHP'nin afiş krizi Uşak'a sıçradı

CHP Uşak Belediye Başkan Adayı Bülent Yazgan, afişlerin, Başbakan Erdoğan'ın kente gelmesi nedeniyle sökülüp yerine Ak Parti Adayı Nurullah Cahan'ın afişlerinin asıldığını ileri sürdü.

CHP'nin afiş krizi Uşak'a sıçradı

'BUNU ÇOK BÜYÜK BİR SAYGISIZLIK OLARAK GÖRÜYORUM'

Olaya tepki gösterip, gerekli girişimlerde bulunmalarının ardından tekrar kendi afişlerini bilboardlara astırdığını belirten Yazgan şunları,  "Başbakanın geçiş güzergahında bulunan afişlerim, Uşak AKP adayının afişleri ile değiştirilmiş. Bu çirkin saldırıyı kendim ve mensubu olduğum CHP adına kınıyorum. Bu olayı kul hakkı yemenin ne demek olduğunu bilenlerin vicdanına bırakıyorum. Yapılan bu olay öncesinde izin alınması ya da bilgi verilmesi halinde afişlerin değiştirilmesine müsade edebilirdik. Ama sormadan böyle bir şey yapılmasını çok büyük saygısızlık olarak görüyorum. Temiz siyaset için aday oldum"  ifadelerini kullandı.

'YENİDEN ASTIRDIK'

CHP Uşak İl Başkanı Bülent Horasan ise, "Anlaşmasını yaparak parasını ödeyip bilboardlarda astırdığımız adayımız Bülent Yazgan'ın seçim afişleri, 'Başbakan Erdoğan Uşak'a geliyor' denilerek sökülmüş yerine AKP adayının afişleri asılmış. Olayı duyar duymaz hemen müdahale ettik ve adayımızın afişlerini yeniden astırdık. Bu olayı kınıyoruz. CHP'ye yapılan bu olay 30 Mart'ta Uşak'ta hezimete uğrayacak AKP'nin bir oyunudur" diye konuştu. AK Parti Uşak Belediye Başkan Adayı Nurullah Cahan ise kendisinin böyle bir olaydan haberi olmadığını söyledi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir