taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7626
Euro
7.3741
Altın
1655.68
Borsa
92381.82
Gram Altın
359.973
Bitcoin
49747.86

CHP'nin Beyoğlu adayı Aylin Kotil ilk kez konuştu

2008'de boşanan Mustafa Sarıgül ve Aylin Kotil, CHP çatısı altında buluştu. Kotil, "İkimiz de olgun insanlarız, aynı görüşleri paylaşıyoruz." dedi.


Whatsapp ile paylaş

CHP'nin Beyoğlu adayı Aylin Kotil ilk kez konuştu

CHP'nin Beyoğlu adayı Aylin Kotil ilk kez konuştu

2008 yılında boşana Mustafa Sarıgül-Aylin Kotil'i bu kez siyaset aynı çatı altında buluşturdu. Sarıgül'ün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmasının ardından, Kotil de CHP Beyoğlu Belediye Başkan adayı oldu. İki eski eş şimdi CHP'den belediye başkanı seçilmek için ter dökecekler. Beyoğlu'ndan belediye başkan adayı gösterilen Aylin Kotil, adaylığı konusunda Habertürk'e konuştu.

"SORUMLULUKLARIMIZIN BİLİNCİNDEYİZ"

Adaylığı sürecinde Sarıgül ile uyumlu bir çalışma içinde olacağını belirten Kotil, "İkimiz de gayet olgun insanlarız. Türkiye, ciddi bir süreçten geçerken bizim farklı davranmamız söz konusu olamaz. İkimiz de sorumluluklarımızın bilincindeyiz.

AYNI GÖRÜŞLERİ PAYLAŞIYORUZ

Ülkemizi seven insanlarız. Kaldı ki aynı görüşleri paylaşıyoruz. Ülke böyle bir süreçten geçerken bunları konuşmak çok manasız geliyor" dedi.

"BEYOĞLU SADECE İSTİKLAL VE CİHANGİR'DEN İBARET DEĞİL"

"Daha önce partim ister Beyoğlu, ister büyükşehirde kimi aday gösterirse onun arkasında olurum demiştim" hatırlatmasında bulunan Kotil, "Benim için şu anda önemli olan ülkenin içinden geçtiği süreçtir." ifadesini kullandı. Kotil, "Beyoğlu, sadece İstiklal ve Cihangir'den ibaret değil. 80 bin kişinin barınma sorunu var. Biz orada 7'den 70'e herkesin sorumluluğunu üzerimizde taşıyoruz. Bu seçim onlar için daha önemli. Bu seçimler sadece benim için değil onlar için de önemli." şeklinde konuştu.

SARIGÜL: BİRLİKTE ÇALIŞMALARIMIZ OLACAK

Mustafa Sarıgül, daha önce "Eski eşiniz Aylin Kotil, CHP Beyoğlu Belediye Başkan Aday Adayı. İkinizin kazanması durumunda bir sıkıntı yaşanır mı?" şeklindeki soruya şu yanıtı vermişti: "Kendisine başarılar diliyorum. Birlikte İstanbul'umuza özellikle inançlara ve laikliğe saygılı, cumhuriyetimizin korunması ile örflerimizin, törelerimizin, geleneklerimizin, bir kent yaşamında yurttaşlarımızın nasıl mutlu olması gerektiğiyle ilgili Aylin Kotil Hanımefendi ile birlikte çalışmalarımız olacak. Bu projeleri beraber bütün yurttaşlarımızla paylaşacağız."

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir