taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.4494
Euro
7.1849
Altın
1628.22
Borsa
88125.04
Gram Altın
338.061
Bitcoin
43111.74

CHP'nin Beyoğlu kavgasında Aylin Kotil öne çıktı

Mustafa Sarıgül'ün "Birlikte çalışacağız" dediği Aylin Kotil'in ismi, CHP'den Beyoğlu adaylığı için Kılıçdaroğlu'nun önüne sunulacak.

05.02.2014 - 09:56..
Whatsapp ile paylaş
CHP'nin Beyoğlu kavgasında Aylin Kotil öne çıktı

CHP'nin Beyoğlu kavgasında Aylin Kotil öne çıktı

CHP yönetimi, 9 il ve partinin kalesi durumundaki metropol kentlerin ilçe adaylarını hafta sonu toplanması planlanan Parti Meclisi’nde (PM) netleştirecek. Ankara, İstanbul ve İzmir’de, CHP’nin “kalesi” durumundaki 7 ilçenin adayını doğrudan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu belirleyecek. CHP, İstanbul Beyoğlu’nda ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül’ün eski eşi Aylin Kotil’i aday göstermeye hazırlanıyor.

BEYOĞLU KAVGASI

CHP yönetimi, İstanbul Beyoğlu’nda son anda bir değişiklik olmazsa Aylin Kotil’i aday gösterecek. Beyoğlu için daha önce Grup Yorum’un solisti Hilmi Yarayıcı’nın aday gösterilmesi planlanıyordu. Ancak Genel Başkan Yardımcılarından Sezgin Tanrıkulu’nun bu isme karşı çıkması ve yerine eski Genel Başkan Yardımcısı Gülseren Onanç’ın aday gösterilmesinde ısrarlı olması üzerine bu ilçede anket yapılması kararı alındı.

Edinilen bilgiye göre ankette en yüksek oyu olan Aylin Kotil’in aday gösterilmesi kararlaştırıldı. Kotil’in adının hafta sonu PM’ye sunulması bekleniyor. 

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir