taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.759
6.417
1527.06
97149.04
282.791

CHP'nin HDP'ye yakın adayından Atatürkçüyüm açıklaması

CHP ile HDP arasındaki gizli ittifak kapsamında aday gösterilen Şerdil Dara Odabaşı, 4 kuşaktır Atatürk ilkelerinin izinden yürüdüklerini söyledi.

Haber Merkezi | 30.01.2019 - 16:41..
Whatsapp ile paylaş

Türk siyaseti, son aylarda oldukça hareketli günler içerisinde.

Mart ayında yapılacak seçimler öncesinde, AK Parti ile MHP karşısında birleşen partiler arasında ittifak görüşmeleri tamamlandı ve aday pazarlıkları başladı.

Belirlenen adaylar, teşkilatları memnun etmedi ve karşılıklı istifalar geldi.

KADIKÖY'YE HDP'Lİ ADAY

Adaylığı tartışılan isimlerden biri de CHP'nin Kadıköy Belediye Başkan adayı Şerdil Dara Odabaşı oldu.

HDP'den gelen olumlu yanıt sonrası aday gösterilen Odabaşı'nın, terör örgütü PKK'ya sevindirici mesajlar verdiği ortaya çıktı.

Şerdil Dara Odabaşı'nın, terör örgütü PKK'nın siyasi kanadına bu kadar yakın olması, CHP içerisinde de tepkilere neden oldu.

"4 KUŞAKTIR ATATÜRKÇÜYÜZ"

Yaşananlar üzerine açıklama yapmak zorunda kalan Odabaşı, 4 kuşaktır Atatürkçü olduklarını savundu.

İşte o açıklama:  "26 yıldır Kadıköy’de yaşayan, çağdaş, demokratik yönetim anlayışı ve hizmette eşitlik ilkesini savunan bir avukatım. TBMM 2., 3., 4. dönem milletvekili Mahmut Odabaşı’ndan başlayarak aralarında milletvekili ve belediye başkanlarının bulunduğu, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, çağdaş bir Türkiye için çalışan Odabaşı ailesinin dördüncü kuşak ferdi olarak, 1989 yılından bu yana aktif siyasetin içindeyim.

ATATÜRK'ÜN ÇİZDİĞİ YOLDA....

Bu süre içerisinde, Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcılığı, İl Başkan Vekilliği ve İl Sekreterliği görevlerinde bulundum. Partimizin son Parti Meclisi toplantısında alınan kararla, Kadıköy Belediye Başkan adayı oldum. Kadıköy’ü sadece İstanbul’a değil, Türkiye’ye örnek bir ilçe yapacağız. Ulu Önderimiz ve ilk Genel Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yolda yürüyecek Kadıköy, sosyal, ekonomik ve kültürel gelişmenin öncü ilçesi olacak."

CHP Kadıköy'de HDP'li ismi aday gösterdi

CHP'nin HDP'ye yakın adayından Atatürkçüyüm açıklaması

Günün önemli gelişmeleri VİDEO

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir