taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.6388
Euro
7.2749
Altın
1595.4
Borsa
88869.71
Gram Altın
340.957
Bitcoin
41950.97

CHP'nin Kadıköy Belediye Başkan Adayı belli oldu

Günlerdir süren Kadıköy krizi sona erdi. Kılıçdaroğlu'nun yetki verdiği Parti Meclisi aday olacak ismi açıkladı.


Whatsapp ile paylaş
CHP'nin Kadıköy Belediye Başkan Adayı belli oldu

CHP'nin Kadıköy Belediye Başkan Adayı belli oldu

CHP MYK Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun Başkanlığı'nda toplandı ve PM tarafından verilen yetki doğrultusunda adayları belirlenmemiş İstanbul Kadıköy'e Aykurt Nuhoğlu'nu, Çekmeköy'e ise Seyfettin Yıldırım'ı belediye başkan adayı olarak belirledi.

Öte yandan, Antalya Muratpaşa adayı Sultan Yeğen'in adaylıktan çekilmesi üzerine MYK durum değerlendirmesi yaptı ve Ümit Uysal'ın Muratpaşa adayı olmasına karar verdi.

AYKURT NUHOĞLU KİMDİR?

Aykurt Nuhoğlu, 15 Eylül 1959 tarihinde Trabzon’da dünyaya geldi. Lise eğitimini Fenerbahçe Lisesi'nde sürdürdükten sonra, 1984 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. 13 yaşında bir kız ve 19 yaşında bir erkek çocuk babası olan Aykurt Nuhoğlu, diş hekimi Ebru Nuhoğlu ile evli.

41 yıldır İstanbul Kadıköy'de yaşayan Nuhoğlu'nun SHP üyeliği ile başlayan siyaset yolculuğu SHP Kadıköy İlçe Yöneticiliği ve 1992 yılında Kadıköy İlçe Başkanlığı ile devam etti. Farklı dönemlerde CHP Kadıköy İlçe ve İl Kurultay Delegelikleri bulunan Nuhoğlu; CHP İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve CHP Kadıköy İlçe Yöneticiliği görevlerinde bulundu. Nuhoğlu, halen Atamer İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütüyor.

20 YILDIR BELEDİYE BAŞKANI

1994, 1999, 2004 ve 2009 yıllarında Kadıköy Belediye Başkanı seçilen Selami Öztürk 20 yıldır boyunca koltuğunu korudu. Öztürk, yeni isimle birlikte şu an başkanlığının 4. döneminin son zamanlarında. 

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir