taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7381
Euro
7.284
Altın
1619.09
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.769
Bitcoin
45932.11

Çin Büyükelçiliği önünde kavga

Doğu Türkistan'da yaşanan katliamı protesto etmek için Çin Büyükelçiliği'ne gelen Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneği üyeleri ile MHP'li olduklarını iddia eden bir grup arasında kavga çıktı.


Whatsapp ile paylaş
Çin Büyükelçiliği önünde kavga

MHP'li oldukları iddia edilen bir grup, Kayseri'den gelen 50 kişiden oluşan Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneği üyelerinin eylemine destek vermek için Çin Büyükelçiliği önüne geldi. Çevik kuvvet ekipleri, Çin Büyükelçiliği önünde geniş güvenlik önlemi aldı.

Çin Büyükelçiliği önünde kavga

AK PARTİ KARŞITI SLOGAN ORTAMI GERDİ

Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Seyit Tümtürk açıklama yapmak için basın mensuplarının karşısına geçti. Açıklama yaptığı sırada MHP'li grup AK Parti aleyhine slogan atarak konuşmayı engelledi. Bunun üzerine Tümtürk, Doğu Türkistan'da yaşanan katliamı protesto etmek için geldiklerini ve siyasi slogan atılmamasını, buranın yeri olmadığını söyledi.

Çin Büyükelçiliği önünde kavga - izle

SLOGANLAR DEVAM EDİNCE KAVGA BAŞLADI

Sloganların devam etmesi üzerine Tümtürk, MHP'lilerin yanlarından ayrılmasını istedi. Ayrılmak istemeyen grup slogan atmayı sürdürdü. Tümtürk açıklamasını yaparak, büyükelçiliğin önüne siyah çelenk bıraktı. Çelenk bırakıldıktan sonra MHP'liler ile çevik kuvvet ekipleri arasında tartışma yaşandı. Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneği üyeleri ile MHP'li grup arasında yeniden tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesiyle iki grup kavga etmeye başladı. Polislerin araya girmesiyle olay büyümeden sona erdi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir