taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.4624
6.16395
1200.32
92407.43
211.042

Çin'den Trump'a iPhone tehdidi

Çin,Trump'ın kendilerine ekonomik savaş ilan etmesi halinde başta iPhone ve otomobil tüm Amerikan ürününe satış yasağı getireceğini açıkladı

Ajanslar | 14.11.2016 - 10:50..

Çin'den Trump'a iPhone tehdidi

Çin Komünist Parti tarafından yayımlanan "Global Times" gazetesi ABD'de başkan seçilen emlak milyarderi Donald Trump'a açıkça savaş ilan etti.

TRUMP'A EKONOMİK SAVAŞ UYARISI

Trump'ın Çin'e "ekonomik savaş" açmasının aptallık olacağını iddia eden gazete, "Eğer Trump Çin ürünlerine karşı gümrük vergisi getirirse, pervasızlık, cehalet ve beceriksizlikle suçlanacaktır" yorumunda bulundu.

"iPHONE VE ABD OTOMOBİLLERİNİN SATIŞINI YASAKLARIZ"

Çin'in ABD ekonomisine darbe indirmek için karşı önlemlere iPhone ve ABD otomobillerinin satışının yasaklanmasıyla başlayabileceği uyarısı da yapıldı.

TRUMP, SEÇİM KAMPANYASINDA ÇİN'İ HEDEF ALMIŞTI

ABD'de 8 Kasım'daki seçimleri kazanarak başkanlık koltuğuna oturmaya hazırlanan Donald Trump, seçim kampanyasında Çin'i hedef almıştı. Çin'in ABD ile yapılan ticaret anlaşmasından büyük fayda sağladığını iddia eden Trump, başkan seçilmesi halinde bu ülkeden gelen ürünlere yüzde 45 oranında gümrük vergisi getireceği sözü vermişti. Trump bu yöntemle, ABD'nin yeniden üretime dönebilecegini iddia ediyor.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)