taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7651
Euro
7.3702
Altın
1650.01
Borsa
92381.82
Gram Altın
359.93
Bitcoin
49570.97

Cinsiyet değişikliğine SGK güvencesi geliyor

Rüzgar Erkoçlar’ın, cinsiyet değiştirme operasyonundan sonra ameliyat masraflarının SGK tarafından karşılanmadığı açıklanmıştı. Rüzgar Erkoçlar'ın yararlanamadığı bu imkandan artık yararlanılabilecek.


Whatsapp ile paylaş

Cinsiyet değişikliğine SGK güvencesi geliyor

Cinsiyet değişikliğine SGK güvencesi geliyor

Rüzgar Erkoçlar’ın, cinsiyet değiştirme operasyonu medyada haber olduğunda, ameliyat masraflarını karşılamak için dizilerde oyunculuk yaptığını açıklaması epey dikkat çekmişti. 

CİNSİYET DEĞİŞİKLİĞİ AMELİYATINA YENİ İMKAN

Cinsiyet değiştiren Rüzgar Erkoçlar'ın operasyonuyla ilgili VATAN'a açıklama yapan Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Melih Çulha, SGK'nın masrafları karşılamadığını belirtmişti. Kamuoyunun artık yakından tanıdığı Erkoçlar’ın yararlanamadığı imkândan bundan böyle cinsiyet değişikliği ameliyatı olacak kişiler yararlanabilecek. 

SGK'DAN TÜM HASTANELERE GÜVENCE YAZISI

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) tüm eğitim ve araştırma hastanelerine gönderdiği bir yazıda cinsiyet geçişiyle ilgili masrafların SGK güvencesinde olduğunu belirtiliyor. Kaos GL’nin haberine göre belgede, cinsiyet geçiş ameliyatlarının protezler dâhil tüm masraflarının SGK güvencesinde olduğu ifade ediliyor. Ayrıca geçiş sürecinde teşhisten itibaren en az 1 yıl Psikiyatri Takibi olması, takibin arından ise Endokrinoloji ve Metabolizma, Üroloji, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Psikiyatri ve Rekonstrüktif Cerrahi branş uzmanlarının tamamının bulunduğu sağlık kurulu raporuna Tıbbı Genetik Uzmanı’ndan alınan görüş yazısının eklenmesi gerektiği belirtiliyor. 

Cinsiyet değişikliğine SGK güvencesi geliyor

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir