taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7653
Euro
7.3737
Altın
1646.68
Borsa
92381.82
Gram Altın
359.864
Bitcoin
49638.68

Cinsiyet değiştiren Öykü Özen CHP'de siyaset yapacak

Bursa'da, CHP Osmangazi Belediye Meclis Üyesi aday adayı olan Öykü Özen, meclis üyelerinin belirlenmesi için üyelerin katılımı ile gerçekleşen seçimde 642 oy alarak, 50 aday arasında 10'uncu oldu.


Whatsapp ile paylaş

Cinsiyet değiştiren Öykü Özen CHP'de siyaset yapacak

Cinsiyet değiştiren Öykü Özen CHP'de siyaset yapacak

Bursa’da, çektiği banka kredisi ile ameliyat olarak cinsiyet değiştiren ve daha sonra sevgilisi Mehmet Özen ile evlenen kısa adı Gökkuşağı olan, Travestileri Transseksüelleri Geyleri Lezbiyenleri Koruma Yardımlaşma ve Kültürel Etkinlikleri Geliştirme Derneği Başkanı Öykü Özen, 2007 yılında yapılan genel seçimlerde bağımsız, 2011 yılındaki genel seçimlerde ise CHP’den milletvekili aday adayı oldu.

10'UNCU SIRADAN LİSTEYE GİRDİ

2007’de seçilemeyen, 2011’de ise aday gösterilmeyen Öykü Özen, 30 Mart tarihinde yapılacak yerel seçimlerde Bursa’da Merkez Osmangazi İlçesi’nde CHP’den Belediye Meclis Üyesi olarak görev yapmak için aday adayı oldu. Geçen cumartesi günü Bursa’da, Merkez Osmangazi İlçesi Belediye Meclis üyelerinin belirlenmesi için üyeler tarafından seçim yapıldı. 50 adayın katıldığı seçimlerde bin 802 oy kullanıldı. 77 oyun geçersiz sayıldığı seçimler sonunda 642 oy alan Öykü Özen, 10’nucu sırada yer aldı.

Cinsiyet değiştiren Öykü Özen CHP'de siyaset yapacak

"SEÇİLME ŞANSIM ARTIYOR"

Sandıktan çıkan sonuçların genel merkez tarafından onaylanmasının ardından, belediye meclis üyesi seçilmesine kesin gözüyle bakan Öykü Özen şöyle dedi: "Osmangazi Belediye Meclisi’nde 45 üye var. Şu anda bu üyelerden 9’u CHP’den. Yapılacak yerel seçimlerde bu sayının çok daha artmasını bekliyoruz. Partililer beni cinsel kimliğime sahip çıktığım için, haksızlığa karşı mücade etmediğim için seçtiler. Ben de meclise gidersem, söz veriyorum hiçbir haksızlığa müsaade etmeyeceğim. İzin vermeyeceğim." Belediye meclis üyesi seçilmesi için partililerle bire bir görüştüğünü, broşür bastırıp dağıttığını, verdiği mücadeleyi gösteren slayt gösterisi hazırlayıp izlettiğini söyleyen Öykü Özen, "Şu anda ilk on arasında bulunan üç kadından biri benim. Partimiz, belediye meclis üyelerinin yüzde 33’ünü kadınlardan oluşturacak. Bunlar dikkate alındığında seçilme şansım çok daha artıyor. Listenin onaylanmasından sonra çok daha fazla çalışacağım" diye konuştu.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir