taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7303
Euro
7.3173
Altın
1664.46
Borsa
94262.11
Gram Altın
359.654
Bitcoin
48980.6

Yunanistan'ın Avrupa'yı ikna turu restleşmeye dönüştü

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Avrupa Merkez Bankası'nın Yunan bankalarına desteği kesmesi kararına tepki gösterdi.

Ajanslar |
Whatsapp ile paylaş
Yunanistan'ın Avrupa'yı ikna turu restleşmeye dönüştü

Yunanistan'ın Avrupa'yı ikna turu restleşmeye dönüştü

Büyük umutlarla seçilen ve göreve geldiği günden beri basın gündeminden düşmeyen Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras zor günler yaşıyor.

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ve Maliye Bakanı Yanis Varoufakis'in Avrupa'yı kemer sıkma karşıtı ve borç silmeyi öngören politikalara ikna turu restleşmeye dönüştü.

Dün borçlar konusunda Avrupalı liderlerle yaptığı görüşmelerden eli boş dönen Çipras, dün de Avrupa Merkez Bankası'ndan gelen kötü haberle sarsıldı.

"YUNANİSTAN ŞANTAJA BOYUN EĞEMEZ"

Her şeye rağmen hakkında yapılan olumsuz yorumlarını reddeden Çipras, dün mecliste yaptığı konuşmada, "Yunanistan şantaja boyun eğemez çünkü Avrupa'da demokrasiye şantaj yapılamaz. Yunanistan hiç kimseden emir almaz, hele e-posta yoluyla... Bir haftada krizin beş yılında kazanamadığımı kadar müttefik kazandık" dedi.

ALMANYA: VAATLER GERÇEKÇİ DEĞİL

Almanya Maliye Bakanı Wolfgang Schaeuble, Berlin'de görüştüğü Yanis Varoufakis'e, başka ülkeleri yük altına sokacak seçim vaatleri vermenin gerçekçi olmadığını söylediğini açıkladı.

Radikal sol Syriza Partisi lideri Çipras, 25 Ocak seçimlerini tasarruf politikalarına son vermek ve borçların silinmesi için masaya oturma vaatleriyle kazanmış ve 10 gün önce de bir koalisyon hükümeti kurmuştu.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir