taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7428
6.3503
1466.93
105379.71
270.869
48622.57

Coca Cola 4 Rus televizyon kanalından reklamlarını çekti

İçecek devi, Rusya'da yayın yapan bazı kanallardaki reklamlarını durdurdu.

06.08.2014 - 15:23..
Whatsapp ile paylaş

e

Ağustos ayı itibarıyla Coca Cola, Rusya'daki Ren TV, 5. Kanal, Domaşniy ve Zvezda kanallarına reklam vermiyor. Coca Cola'nın reklamlarını çekmesi Ukrayna krizine bağlı olarak ABD ve AB'nin Rusya'ya karşı yaptırımıyla ilgili olduğuna dair yorumlar geldi. Coca Cola ise reklamlarla ilgili kararının tamamen maddi gerekçelere bağlı olduğunu savunuyor.

HEDEF KİTLEMİZ DEĞİLLER

Coca Cola Rusya Ofisi Dış İlişkiler Müdürü Anna Kozlovskaya, ismi geçen 4 televizyon kanalı izleyicilerinin kendi hedef kitlerine en az uyan olduğunu söyledi. Ren TV, 5. Kanal, Domaşniy televizyon kanallarının hisseleri Rossiya Bank'a ait. Banka hissedarlarından Yuriy Kovalçuk, ABD ve AB yaptırım listesine giren isimlerden biri olmuştu. Zvezda ise Rusya Savunma Bakanlığı kontrolü altında bulunuyor.

SATIŞLARINDA DÜŞÜŞ VAR

Daha önce Coca Cola, Rusya'da meyve suyu tüketimin yüzde 5 azalması nedeniyle bir alt markası olan Nidan Soki'yi kapatmıştı. Nidan Soki şirketi, Moya semya, Da! ve Caprice markası altında meyve suları üretiyordu. Ayrıca Coca Cola, 2014 yılı Ocak - Mart tarihleri arasında son 15 yılda ilk kez satışlarında düşüş olduğunu duyurmuştu.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir