taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.6991
6.3057
1464.82
106805.2
268.487
43485.03

Çocuk istismarcısını serbest bırakan savcıya inceleme izni

Adalet Bakanı Gül, HSK Başkanı sıfatıyla Trabzon'da suçlanan şüpheliyi serbest bırakan savcı hakkında soruşturma izni verdi.

Haber Merkezi | 02.11.2018 - 15:33..
Whatsapp ile paylaş
Çocuk istismarcısını serbest bırakan savcıya inceleme izni

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Başkanı olarak, Trabzon'da küçük bir çocuğa istismarda bulunan şüpheli şahsı, "Önce serbest bıraktığı, sonra sosyal medyadan gelen tepkiler üzerine gözaltına aldığı" iddialarına muhatap olan savcı ile ilgili müfettiş incelemesine izin verdi.

KURUL BAKAN GÜL'DEN İZİN İSTEDİ

HDK 1. Dairesinin teklifi üzerine, iddiaları değerlendiren kurul, savcı hakkında soruşturma izni isteyen yazıyı HSK Başkanı Abdülhamit Gül'e sundu. Bakan Gül, inceleme başlatılması ile ilgili "olur" dedi.

KARAR KURULA KALDI

HSK, konuyla ilgili iddiaları araştırması için müfettiş görevlendirecek. Kurul, müfettişten gelecek inceleme raporu doğrultusunda soruşturma açılmasına gerek olup olmadığına karar verecek.

NE OLMUŞTU

Trabzon'un Ortahisar ilçesinde bir sapığın küçük yaşta kız çocuğuna tacizi güvenlik kamerasına yansırmış, sapık gözlatına alındıktan sonra savcılık tarafından serbest bırakılmıştı. Tepkilerin ardından savcılık tekrar gözaltı kararı çıkarmıştı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir