taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7507
6.3911
1479.19
108658.98
273.677
42314.83

Çöpteki Atatürk portrelerine sahip çıkan çocuklar

Çöpe atılan çerçeveli 6 adet Atatürk fotoğrafına çocuklar sahip çıktı.

DHA | 02.11.2019 - 20:03..
Whatsapp ile paylaş

İzmit’in en yoğun caddelerinden olan Yürüyüş Yolu’nda 5 küçük çocuğun ellerinde çerçeveli 6 Atatürk fotoğrafı ile yürüdüklerini gören Şevkiye Yalın, meraklanıp, onların peşinden gitti.

ÇÖPE ATANLAR HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

Şevkiye Yalın, çocukların fotoğrafları çöpte bulduklarını söylemesi üzerine cep telefonu ile fotoğraf ve video çekmeye başladı. Küçük çocukları fotoğrafları teslim etmeleri için bölgedeki polis merkezine götüren Yalın, Atatürk fotoğraflarını çöpe atanlar hakkında suç duyurusunda bulundu.

"ÇOCUKLAR SAHİP ÇIKMIŞ POSTERLERE"

Bir bankta dinlendiği sırada çocukları gördüğünü söyleyen Şevkiye Yalın, “İzmit yürüyüş yolunda dinlenirken bir baktım ki, 5 tane çocuk ellerinde çerçeveli 6 tane Atatürk posteriyle gidiyorlar. Dikkatimi çekti ve arkalarından gittim. Onları otururken buldum. Sorduğumda, tren garının o tarafta çöpe atılmış vaziyette bulduklarını söylediler. Çocuklar sahip çıkmış posterlere. Ondan sonra çocukları alıp karakola götürdüm. Karakolda gerekli işlemi yaptılar. Tutanak tuttular. Ben de şikayetçi oldum" dedi.

Çöpe atılan Atatürk fotoğraflarına çocuklar sahip çıktı -4

"O ÇOCUKLARI GÖNÜLDEN KUTLUYORUM"

Çocukları kutlayan Yalın, "Bu şekilde Atatürk’ü zedeleyici bir harekette bulunulması çok içime dokundu. O çocukları gönülden kutluyorum. O çocuklar benim için kahramandır. Atatürk’e sahip çıkmışlar. Ben de sahip çıkarak gerekli mercilere bildirdim. Adalet ile inşallah bunu yapanlar da bulunacak. Buna inanıyorum. Adalete güveniyorum. Bizim Atamıza vefamız bu. Biz annemizin, babamızın resimlerini çöpe atabilir miyiz? Atamayız. Eski de olsa bir kenarda tutarız. Yasalarımız da bunu emrediyor. Atatürk’ü koruma yasası bunu emrediyor" diye konuştu.

Çöpe atılan Atatürk fotoğraflarına çocuklar sahip çıktı -1YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir