taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7604
6.4088
1489.38
98406.01
276.485
45623.66

Cübbeli Ahmet isyan şarkıları için cehennemlik dedi

Cübbeli Ahmet Hoca, "İçinde kader, felek geçen şarkıları, şiirleri dinleyen de söyleyen de cehennemliktir" dedi.

Haber Merkezi | 26.05.2015 - 14:00..
Whatsapp ile paylaş
Cübbeli Ahmet isyan şarkıları için cehennemlik dedi

Cübbeli Ahmet isyan şarkıları için cehennemlik dedi

Halk arasında "Cübbeli Ahmet Hoca" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Vahdet gazetesinde yazdığı yazısında şairleri, şiirleri, türküleri, şarkıları, müzisyenleri ve müzikseverleri hedef aldı.

DİNLEYEN DE SÖYLEYEN DE CEHENNEMLİK

Cübbeli Ahmet Hoca, Vahdet gazetesinde bugün yayımlanan “Bize şairlik lazım değil” başlıklı yazısında “kahpe felek”, “adaletin nerede?”, “isyanım Tanrı'ya” ifadeleri geçen şiirleri yazan şairin, bu şiiri besteleyen, okuyan şarkıcının ve bu şarkıyı dinleyenlerin cehennemlik olduğunu iddia etti.

Cübbeli yazısında, “Şiirlerinde ve şarkılarında Allah’a isyan eden, kadere, feleğe küfreden kişiler Berat gecesinde de af olmazlar. Allah hiç kimseye zerre kadar zulmetmez. Kişilerin, toplumların başına gelen şeylerin arkasında mutlaka ilahi adalet vardır” ifadelerini kullandı.

"CEHENNEMDE BİR EFKARLANACAKSIN Kİ SEN..."

“Kader, felek, isyan” geçen şiirleri ve şarkıları yazanın, okuyanın, besteleyenin ve dinleyenin cehenneme gideceğini söyleyen Cübbeli, yazısında şu ifadeleri kullandı: “Şiirlerinde ve şarkılarında ‘Kahpe felek nerede?’ diyenler, ‘Adaletin nerede?’ diyenler, ‘İsyanım Tanrı'ya’ diyenler maalesef Berat gecesi de af olmazlar. Bu şairlerin şarkılarını söyleyenler, bir de bunları efkarlanıp da dinleyenler, cehennemde bir efkarlanacaksın ki sen, hakiki efkarı orada göreceksin. Sigara da yok ki tüttüresin. Her taraf ateş zaten nerde neyi tüttüreceksin. Efkarlanmış! Ne efkarlanıyorsun?!”

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir