taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.6842
6.2824
1495.84
101930.07
273.336
55723.44

Çukurca'daki üs bölgesine havuz yapılıyor

Irak sınırının sıfır noktasında bulunan Bayrak Tepe Üs Bölgesi'ne yapılan tesis, ziyaretçilere Çukurca manzaralı havuz keyfi sunacak.

DHA | 25.08.2019 - 11:45..
Whatsapp ile paylaş
Çukurca'daki üs bölgesine havuz yapılıyor

Hakkari kent merkezine yaklaşık 80 kilometre uzaklıkta bulunan 10 bin nüfuslu Çukurca ilçesinde çok önemli değişimler yaşanıyor.

1500 RAKIMLI ÜS BÖLGESİNE SOSYAL TESİS

Taş evleri, susamdan yapılan tahini, çeltiği, narı ve üzümü ile ünlü ilçede terörle mücadele konusunda başarılı çalışmalar yürütülüp, huzur ortamı sağlanınca artık sosyal yaşama dönük önemli değişimler yaşanmaya başlandı. İlçe merkezine yakın olan ve ihtiyaç duyulmayan üs bölgeleri artık farklı amaçlarla kullanılıyor. Çukurca'nın kuzeyinde bulunan 1500 rakımlı Bayrak Tepe Üs Bölgesi de Emniyet ve Belediye tarafından sosyal tesise dönüştürülüyor.

Çukurca'daki üs bölgesine havuz yapılıyor

Çukurca'daki üs bölgesine havuz yapılıyor ViDEO

HAVUZ, KAFETARYA, TERAS YER ALACAK

Bugüne kadar polisin ve askerin terörle mücadelede etkin olarak kullandıkları Bayrak Tepe Üs bölgesine yarı olimpik bir yüzme havuzu, çocuk havuzu ayrıca çevresinde kafeterya, fırın ve seyir terası bulunan bir sosyal tesis inşa ediliyor. Çukurcalılar, bundan sonra ilçe merkezini kuş bakışı görüp, doyumsuz bir manzara sunan eski üs bölgesinde havuza girmenin, seyir terasında ise kahve içmenin keyfini yaşayabilecek.

Çukurca'daki üs bölgesine havuz yapılıyorÇukurca'daki üs bölgesine havuz yapılıyorÇukurca'daki üs bölgesine havuz yapılıyorÇukurca'daki üs bölgesine havuz yapılıyor

Çukurca'daki üs bölgesine havuz yapılıyor

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir