taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8128
6.4637
1476.56
110476.59
275.979
42373.38

Erdoğan Doğu ve Güneydoğulu işadamları için devrede

Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör nedeniyle zor günler geçiren Doğu ve Güneydoğulu işadamlarının kredi sorunlarını çözmek için harekete geçti.

26.10.2016 - 10:03..
Whatsapp ile paylaş

 

Erdoğan, işadamlarının kredileri geri çağıran bankalar ile ilgili gelen şikayetler üzerine Cumhurbaşkanı, Türkiye Bankalar Birliği'ni devreye soktu.

Doğu ve Güneydoğulu işadamlarını dinleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör nedeniyle zor günler geçiren reel sektörün kredilerini geri çağıran bankalar için Türkiye Bankalar Birliği'ni devreye soktu. Kredileri erken çağıran bankaları uyaran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şimdi de Doğulu işadamları için devreye girdi.

BDDK HAREKETE GEÇTİ

Erdoğan, bölgede terör olayları nedeniyle zor günler geçiren reel sektörün kredilerini vadesinden önce çağıran bankalara yönelik şikâyetlerin artması üzerine Türkiye Bankalar Birliği'ni devreye soktu. Sabah'ın haberine göre; Cumhurbaşkanı'nın talimatıyla Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu da, mağdur olanlar için harekete geçti.

'BANKALAR BİRLİĞİNİ BİZZAT ARAMIŞ'

Doğu ve Güneydoğu İş Adamları Dernekleri Federasyonu (DOGÜNSİFED) Başkanı Şahismail Bedirhanoğlu, "Cumhurbaşkanımız Bankalar Birliği'ni bizzat aramış. Biz de bölge işadamları olarak mağduriyetimize ilişkin rapor hazırlıyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde finans sektörüyle aralarında anlaşmazlık olduğuna dikkat çekerek, "Ülkemizin bu döneminde uyduruk bahanelerde kredileri geri çağıran bankalar kendilerine bir saf belirlemişlerdir demektir. Ama bu saf ülkemizin ve milletimizin safı değildir" uyarısında bulunmuştu.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir