taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.6993
6.307
1471.06
106902.35
269.775
40455.22

Başkan Erdoğan'dan Binali Yıldırım'ı duygulandıran sözler

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Binali Yıldırım'ı, "Bizleri hiçbir zaman yolda bırakmadığı gibi, bazıları gibi yolunu da şaşırmadı" sözleriyle duygulandırdı.

Haber Merkezi | 13.07.2018 - 11:59..
Whatsapp ile paylaş
Başkan Erdoğan'dan Binali Yıldırım'ı duygulandıran sözler

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de gerçekleşen TBMM Başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti 27. Başbakanı Binali Yıldırım'a Devlet Şeref Madalyası Tevcih Töreni'nde açıklamalarda bulundu.

"BAZILARI GİBİ YOLUNU ŞAŞIRMADI"

Binali Yıldırım, Erdoğan'ın kendisi hakkında sarf ettiği, "Kendisi 40 yıllık yoldaşlığımızda bizleri hiçbir zaman yolda bırakmadığı gibi bazıları gibi yolunu da şaşırmadı." sözleri üzerine duygulanarak ağladı.

Başkan Erdoğan'dan Binali Yıldırım'ı duygulandıran sözler

Erdoğan: Binali Yıldırım bazıları gibi yolunu da şaşırmadı ViDEO

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Türkiye Cumhuriyeti'nin son Başbakanı Sayın Binali Yıldırım, 2002'den beri AK Parti hükümetlerinde aldığı görevlerle ülkemizin kalkınması, milletimizin refahı için ortaya koyduğu çabalarla gerçekten hepimizin gönlünde müstesna bir yer edinmiştir.

"MADALYA SADECE VEFA BORCUMUZUN BİR NİŞANESİDİR"

Milletimizin hafızası ve tarih yapılan hizmetlerle sarf edilen çabaların en büyük hakemedir. Burada takdim ettiğimiz madalya, sadece devletimiz ve halkımız adına gösterilen fedakarlıklar karşısında vefa borcumuzun bir nişanesidir. Hayatın her alanında yol arkadaşlığı gönül dostluğu önemlidir. Bu sözün asıl yerinin bulduğu yer siyasettir, devlet idaresidir.

"DOSTLUĞUMUZ PEK ÇOK İMTİHANI BAŞARIYLA GEÇMİŞTİR"

Siyasette aynı ideallere inandığınız aynı değerleri paylaştığınız gönül ve fikir birliği içinde hareket ettiğiniz yol arkadaşlarınızın değeri her şeyin üstündedir. Hayatta en büyük zenginlik dost biriktirmektir. Allah'a hamd olsun, 40 seneyi aşan zorlu siyaset yolculuğumuzda Rabbim bizlere Binali bey gibi güzel dostlar, sağlam dostluklar nasip etti. Binali bey ile 40 yıllık dostluğumuz pek çok imtihanı başarı ile atlatmıştır.

Paylaştığımız her sevinç ve acı ile dostluğumuz daha da perçinleşmiş, çelikleşmiştir. Binali bey en meşakkatli zamanlarımızda uzun yollardan kuş kanadı ile gelmiş derdimize, mutluluğumuza ortak olmuştur onun için de ulaştırma bakanı olmuştur. Kendisi 40 yıllık yoldaşlığımızda bizleri hiçbir zaman yolda bırakmadığı gibi bazıları gibi yolunu da şaşırmadı."

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir