taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3828
6.1207
1220.63
91686.35
211.418

Cumhurbaşkanı Erdoğan-Ürdün Kralı basın toplantısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ürdün Kralı Abdullah'la düzenlediği ortak basın toplantısında Kudüs'ün statüsü konusunda alınacak yanlış kararın infiale yol açacağını belirtti.

Haber Merkezi | 06.12.2017 - 17:08..
Cumhurbaşkanı Erdoğan-Ürdün Kralı basın toplantısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi temaslar için Ankara'ya gelen Ürdün Kralı 2. Abdullah'la birlikte ortak basın toplantısı düzenledi.

"ÇATIŞMALARI ATEŞLEYECEK"

Erdoğan, sözlerinin büyük bölümünde ABD'nin Kudüsİsrail'in başkenti olarak tanımaya hazırlanmasıyla ilgili konuştu. Cumhurbaşkanı şunları söyledi: "Kudüs'ün kutsiyetinin ve tarihi statüsünün muhafazası hususunda Ürdün ile aynı hissiyatı paylaşıyoruz. Ürdün Haşimi Krallığının Kudüs'teki kutsal mekanların hamisi olarak oynadığı kritik rolü çok önemsiyoruz. Kudüs'ün statüsü konusunda atılacak yanlış bir adım, tüm İslam aleminde infiale sebep olacaktır, bu barış zeminini dinamitleyecek, bölgemizde yeni gerilimlerin, çatışmaların fitilini ateşleyecektir.

"KUDÜS'Ü GÖZARDI EDENİN SONU FELAKETTİR"

Kudüs, tüm Müslümanların harimiismetidir, göz bebeğidir. Kimden gelirse gelsin, bu tarihi hakikati gözardı eden her yaklaşımın sonu hüsrandır, felakettir. Bölgemizin huzur, barış ve güvenliği, iç politik hesaplara kurban edilemeyecek kadar önemlidir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan-Ürdün Kralı basın toplantısı VİDEO

"KİMSE HEVESİ UĞRUNA MİLYARLARCA İNSANIN KADERİYLE OYNAMASIN"

Tüm dünyaya şu çağrıyı yapmak istiyorum; Kudüs'ün Birleşmiş Milletler kararlarıyla da defalarca teyit edilmiş hukuki statüsünü değiştirecek her türlü adımdan uzak durulmalıdır. Hiç kimsenin kişisel hevesleri uğruna milyarlarca insanın kaderleriyle oynamaya hakkı yoktur. Böylesi bir adım sadece terör örgütlerinin ekmeğine yağ sürecektir."

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir