taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3057
6.0402
1225.43
92707.95
209.095

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İzmir'e teknoloji üssü müjdesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından İzmir'e kurulacak teknoloji üssüne ilişkin paylaşımda bulundu.

AA | 20.06.2018 - 06:50..
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İzmir'e teknoloji üssü müjdesi

"İzmir'e teknoloji üssü inşa ediyoruz. Elektronik, kimya ve bilişim odaklı projelerimizle Ege Bölgesi ve Türkiye küresel ölçekte rekabetçi olacak. Vakit bilişim vakti. Vakit Türkiye vakti." ifadesini kullanan Erdoğan, projeye ilişkin detayların yer aldığı görseli de paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İzmir'e teknoloji üssü müjdesi

İZMİR'E BİR "MİLLİ ATILIM" PROJESİ DAHA

"Teknolojide Milli Atılım" başlığıyla hazırlanan görselde, ulusal ve uluslararası Ar-Ge ve inovasyon kuruluşlarının yer aldığı, yakın çevresiyle bir ekosistem oluşturan, üreteceği teknoloji ve ürünlerle ülke ekonomisine belirgin bir katma değer kazandıran, uluslararası alanda rekabet edecek bir teknoloji üssünün faaliyete geçirileceği belirtildi.

25 MİLYAR LİRALIK KATKI, 40 BİN KİŞİYE İSTİHDAM

Proje kapsamında, kimya ve malzeme, sağlık bilimleri, elektrikli teçhizat, bilgisayar ve elektronik ile bilişimin, odak teknolojiler olduğuna işaret edilen görselde, Gayri Safi Yurt İçi Hasıla'ya (GSYH) 25 milyar lira katkı sağlayacak projeyle toplam 40 bin kişinin istihdam edileceği, şirket sayısının 800, toplam yatırımın 1,4 milyar lira olacağı bilgisine yer verildi.

Teknoloji üssünün Urla ilçesinde kurulması planlanıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İzmir'e teknoloji üssü müjdesi

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir